11:19 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Sport
lühendatud link
10020

Sellest, keda võib praegu Eesti korvpalli tähtedeks nimetada, rääkis seoses kolme veterani – Kristjan Kanguri, Gregor Arbeti ja Janar Taltsi – Eesti koondisest lahkumisega legendaarne eesti korvpallur Heino Enden.

TALLINN, 21. veebruar - Sputnik. 36-aastane Kangur ning 35-aastased Talts ja Arbet lõpetavad oma karjääri rahvuskondises mänguga Serbia vastu. Niiviisi jõuab koondises lõpule põlvkondade vahetus – lahkub viimane lüli, kes tegutses koondises 15 aasta vältel.

© Фото : Basket
Kristjan Kangur, Janar Talts ja Gregor Arbet

"Poiste parimad ajad on tõepoolest möödas. Liikuvuse ja kiiruse poolest jäävad nad juba noorematele alla, seda on näha ka nende eraviisilises klubides tegutsemises," ütles Enden. 

"Eesti korvpallis on need korvpallurid olnud oma positsioonidel parimad, kuid Euroopa mõõdupuude järgi olid nad siiski keskpärased mängijad. Aga väga andekad – võimalik, et erinevatel põhjustel ei suutnud nad oma potentsiaali lõpuni avada," ütles Enden.

VTB Ühisliiga: Eesti korvpalli lipulaev alustab hooaega Venemaal >>

Tõeliselt silmapaistvaid tegelasi, märkis Enden, ei ole ka põlvkondade vahetus kaasa toonud.

"Viimased kakskümmend aastat pole meil olnud ühtki eredat tähte, kellest kõneleksid tõeliselt suured klubid," ütles endine NSV Liidu koondise mängija ja tõi näiteks Martin Müürsepa, kes 1990. aasta lõpul ja 2000. aastate algul mängis NBA klubide ja Venemaa parimate klubide värvides.

Enden selgitas, et vahest "sööstab esile" keegi noorte hulgast. Näiteks võrdlemisi noor Janari Jõesaar näitab kvaliteetset ja mitekülgset korvpallimängu, kuid mitmeid omadusi, sealhulgas sportlikku häbematust tal napib.

Tõsi, 25 eluaastat on korvpalluri jaoks juba küps iga ja vaevalt küll Jõesaar mõnes Euroopa juhtivas meeskonnas esimest viiulit mängima hakkab, juhul kui ta sinna satub.

Kogemuste mõttes, lisas Enden, võib muidugi esile tõsta Euroliigas Hispaania Grand Canaria meeskonnas mängivat Siim-Sander Vene, kes on läbinud Žalgirise kooli, samuti Rein Veidemani (praegu Avis Utilitase Raplast pärit eesti korvpalluri).

Nimelt Vene peabki tõenäoliselt asuma Eesti rahvuskoondist lähimas tulevikus eest vedama.

Сийм-Сандер Вене в игре за каунасский Жальгирис
© Фото : Eesti korvpall
Siim-Sander Vene

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et uute eredate tähtede esilekerkimine kujuneb probleemiks ka Eestis populaarsuselt teisele spordialale – jalgpallile.

Liidri puudumisest riigi rahvuskondises on rääkinud näiteks Eesti koondise endine kaitsemängija Igor Morozov ja endine ründemängija Vladimir Voskoboinikov.

Samal teemal

Skandaal Eesti spordis: aasta parim sportlane jäi auhinnata
Korvpallikoondis tegi maailma edetabelis 35-kohalise tõusu!
Ott Tänak võitis Rootsi ralli ja tõusis MM-sarja üldliidriks
Kelly Sildaru kullasõit
Tagid:
liider, sportlased, korvpall, sport

Peamised teemad