08:24 07. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1094
  • RUB70.7441
Kelly Sildaru

EOK premeeris Kelly Sildaru ja tema treenerit

© AP Photo / Alex Goodlett
Sport
lühendatud link
7910

EOK premeeris freestyle-suusatamises naiste rennisõidu maailmameistriks tulnud Kelly Sildarut 40 000 euroga ja tema treener Tõnis Sildarut 20 000 euroga.

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas heameelt, et vaid pool aastat pärast kahe juunioride MM-i kuldmedali võitu sai meie sportlane kaela ka esimese täiskasvanute MM-i kulla, teatas EOK-i pressiteenistus.

"Terve Eesti elab oma sportlastele tuliselt kaasa ning Kelly arengut ja võidusamme vaadates on kogu rahvas vaimustatult hinge kinni hoidnud. Selle taga, mis võistlustel tuleb näilise kergusega, on aastatepikkune raske ja pühendunud töö. Tunnustan Kellyt, tema treenerit, kogu peret, toetajaid ning Kelly kooli selle eest, et noorel inimesel on võimalik olnud pühenduda tippspordile ning teha seda naudinguga, kasvades sealjuures ka targaks tasakaalukaks nooreks inimeseks," lausus Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK täitevkomitee poolt kinnitatud korrale. Selle kohaselt on olümpiaaladel täiskasvanute maailmameistrivõistluste kuldmedali võitmise korral sportlase preemia suuruseks 40 000 eurot. Treeneri preemia suuruseks on kuni pool sportlasele makstavast summast.

Kelly Sildaru kullasõit>>

Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOK taotlusel Kultuuriministeerium.

Freestyle-suusataja Kelly Sildaru võitis 9. veebruaril USA-s Park Citys karjääri esimese täiskasvanute MM-medali, kui tuli rennisõidus viimase katsega kuldmedalile, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Sildaru pani viimasele laskumisele efektse punkti trikiga switch 1080, kus ta selg ees hüppesse minnes ümber oma telje 1080-kraadise pöörde tegi. Lisaks sellele, et Sildaru ise polnud varem rennis sellise trikiga hakkama saanud, sai temast üldse esimene naine, kes rennis sellega maha on saanud.

Kelly Sildaru (sündinud 17. veebruaril 2002) on eesti vigursuusataja. Sildaru on esimene eestlasest vigursuusatamise maailmameister, X Gamesi võistluse võitja ja maailma noorim kahekordne X Gamesi võitja, kolmekordne juunioride maailmameister, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinn asub toetama Kelly Sildaru>>

2019. aasta X Gamesil Aspenis võistles Sildaru rennisõidus, pargisõidus ja Big Airi hüpetes, kus ta võitis igalt alalt medali, saades sellega esimeseks suusasportlaseks, kes on pärast 1997. aastat ühelt X Gamesilt võitnud kolm medalit.

Sildaru on sündinud ja elab Tallinnas. Ta alustas suusatamist oma jutu järgi umbes kaheaastaselt ja tema treener on isa Tõnis Sildaru. Kelly Sildaru noorem vend Henry Sildaru (sünd 2006) on samuti tegelenud vigursuusatamisega ning koos esinesid nad 2014 noortefilmis "Love Life Movie". Sildaru õpib Tallinna Saksa Gümnaasiumis.

Tagid:
freestyle-suusataja, EOK, Urmas Sõõrumaa, Kelly Sildaru

Peamised teemad