19:47 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Sport
lühendatud link
10510

Kas Eesti laskesuusatajad suudavad IBU karikaetapil Otepääl lõpuks ometi auhinnapjedestaalile jõuda, sellest rääkis portaalile Sputnik Eesti endine Eesti koondise laskesuusataja Daniil Steptšenko.

TALLINN, 28. veebruar — Sputnik, Deniss Pastuhhov. 1. ja 2. märtsil toimub Eestimaa talvepealinnas Otepääl IBU (International Biathlon Union, Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit) maailmakarika etapp. Ligi kolmsada sportlast enam kui 30 riigist* võistlevad kahel distantsil – supersprindis ja sprindis**.

Dopingukahtlustuse saanud suusatajad jäävad vahi alla >>

Eesti koondis, teatab IBU karika Otepää etapi koduleht, tuleb võistlema tugevaimas koosseisus. Otepääl lähevad starti naislaskesuusatajad Regina Oja, Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm ja Grete Gaim. Mehi esindavad Rene Zahkna, Kalev Ermits, Roland Lessing, Martin Remmelg ja Kauri Kõiv.

Sputnik Eesti võttis ühendust Eesti endise laskesuusataja, 2014. aasta Sotši taliolümpial osalenud Daniil Steptšenkoga uurimaks, millistele tulemustele Eesti talispordialade sõbrad loota võivad.

Даниил Степченко
Daniil Steptšenko

Steptšenko lausus kommentaris portaalile, et esiteks, olgugi IBU karikavõistlused (Euroopa lahtised meistrivõistlused) mainekaks jõukatsumiseks, ei ole seal küll tervet hulka tippsportlasi, kes ei hakka ennast laskesusatamise põhiturniiri, 7. märtsil Rootsis Östersundis algavate maailmameistrivõistluste lävel "ära kurnama". 

Seega laskesuusatamuse maailmas juhtivad riigid saadavad Otepääle need sportlased, kes kas MM-il ei osale või siis pole sinna veel välja valitud ning IBU karikaetapp Otepääl võib aidata neil veenda treenereid oma heas toonuses.

Ning teiseks, jätkas Steptšenko, on Eesti laskesuusatajad ennekõike jõudnud heasse vormi ja suutelised võitlema kõige kõrgemate kohtade eest. Vaatamata sellele, et Eesti naiskond esineb viimasel ajal hästi stabiilselt teatesõitudes, aga mitte individuaalvõistlustel.

"Gaim jääb minu meelest teistele alla, kuid Tomingasel, Talihärmil ja Ojal on reaalsed võimalused medaleid püüda," ütles Steptšenko.

Meestel on väljavateid vähem, arvab Steptšenko, kuna silmelgeid liidreid peale suusatamises vahest stabiilsema Ermitsa Eesti meeskonnas ei ole.

"Veteranid Lessing ja Kõiv ei näita viimasel ajal just parimaid tulemusi, vaevalt neil nüüd mingi sähvatus tuleb. Aga kes teab – võib juhtuda, et "haavatud hundid" annavadki nüüd viimase lahingu enne karjääri lõpetamist," nentis Steptšenko.

Эстонские биатлонисты Калев Эрмитс, Рене Цахкна и Мартин Реммельг (слева направо)
© Фото : Estonian Biathlon Team
Kalev Ermits, Rene Zahkna, Martin Remmelg

Ainult medalikohta, lisas Steptšenko, võib lugeda tõeliselt kaalukaks tulemuseks, mida kogu Eesti laskesuusatamine ja kogu Eesti ometigi väga vajab.

"Kohti esikümnes ja kahekümne hulgas, olgugi auväärseid, on juba väga palju, kuid mitukümmend seesugust kohta võib rahumeeli vahetada ühe medali vastu. See oleks abiks ka publikuhuvi mõttes: ilma medaliteta suurt hulka pöidlahoidjaid ei tule. Vaja on sangareid, saavutusi, siis hakkab ka publik kohale tulema ja nii tribüüne kui rajalõike täitma, nagu suusatamisbuumi ajal Eestis oli," lausus Sotši olümpiamängudest osavõtnu.

Väärib märkimist, et võistlused Otepääl on pealtvaatajatele tasuta.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eesti laskesuusatamise naiskond võitis maailmakarika raames Kanadas Canmore'is teatesõidus üheksanda koha. See on 1993.aastast peale Eesti laskesuusatajate parim tulemus. Medalid on Eesti kahevõistlejail äärmiselt harvaks nähtuseks ja üksikjuhtumeiks. Näiteks 2009. aastal saavutas Roland Lessing maailmakarika etapil Sloveenias Pokljukas teise koha.

Aga optimismi jätkub. Nii teatas Daniil Steptšenko enne starti 2018. aasta olümpiamängudel Lõuna-Koreas, et Eesti laskesuusatamise pealekasvav põlvkond pole sugugi kehvake: noored sportlased on agressiivsed, julged, ei pelga riskida ja on tulevikus suutelised suurvõistlustel võidukoha eest võitlema.

*Osalevad riigid: Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Valgevene, Brasiilia, Bulgaaria, Kanada, Horvaatia, Tšehhi, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Iirimaa, Italia, Jaapan, Kasahstan, Läti, Leedu, Moldova, Norra, Poola, Rumeenia, Serbia, Venemaa, Šveits, Rootsi, Ukraina ja USA.

**AJAKAVA

Reede, 01.03.2019

11.00 supersprint, kvalifikatsioon – naised

13.00 supersprint, kvalifikatsioon – mehed

15.30 supersprint, finaal – naised

16.00 supersprint, finaal – mehed

Laupäev, 02.03.2019

11.00 sprint – naised

14.00 sprint – mehed

 

Samal teemal

Kelly Sildaru kullasõit
Tartu maratoni võitis rajarekordiga soomlane Niko Koskela
Tallinn asub toetama Kelly Sildaru
Heino Enden: Eesti korvpallis on liidrikohad vakantsed
Tagid:
Otepää, laskesuustamine, sport

Peamised teemad