11:32 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Sport
lühendatud link
121 0 0

Eesti maletaja Kaido Külaots rääkis portaalile Sputnik Eesti võidust Venemaa pealinnas toimunud prestiižikal rahvusvahelisel maleturniiril Aeroflot Open.

TALLINN, 2. märts - Sputnik, Deniss Pastuhhov. Traditsioonilisel, 17. Aeroflot Open A-kategooria maleturniiril osales 101 maletajat 22 riigist ja selle võitis Pärnust pärit suurmeister Kaido Külaots.

Kus kogunevad tulevased maailmameistrid

Venemaa maleliidu teatel kogus eestlane seitse punkti ja edastas lisanäitajatega Armeenia suurmeistrit Hayk Martirosyani. Puhas kolmas koht läks India suurmeister Krishnan Sasikiranile 6,5 punktiga.

Sputnik Eesti õnnitles Kaido Külaotsa teenitud võidu puhul. Külaots ütles, et mängis sellel turniiril Moskvas juba kümnendat korda, kuid nii suurt edu ei olnud ta varem saavutanud.

Rahvusvahelise maleföderatsiooni (FIDE) president Arkadi Dvorkovitš
© Sputnik / Владимир Трефилов

"Seda turniiri võib nimetada superturniiriks, ma pean Aeroflot Openit osalejate koosseisu poolest maailma üheks tugevamaks lahtiseks turniiriks. Varem on sellel mänginud näiteks Venemaa juhtiv maletaja Sergei Karjakin," ütles Külaots.

"Ma ei välista, et keegi Aeroflot Openil osalejatest on tulevane maailmameister, sest seal mängivad kõige lootustandvamad juuniorid ja noored mängijad üle kogu maailma," ütles Kaido Külaots ja lisas, et oleks oma võitu enne turniiri pidanud liialt optimistlikuks.

Kohtumiste käik tõestas vastupidist. Külaots rõhutas, et tal õnnestus võita neli mängu mustadega. See on väga ebatavaline, sest valgetega mängijal on ikkagi eelis. Eesti suurmeister märkis, et viimase mängu (venelase Deniss Hismatullini vastu – toim.) võitis ta siiski valgetega.

Õige valik

"Kordan, et paljudest Moskva turniiril osalejatest kuuleme me kindlasti edaspidigi, kuid kuidagi õnnestus mul neid edastada. On raske täpselt seletada, kuidas, aga olin mängudeks valmis, mängisin rahulikult ja kasutasin oma võimalused ära. Ei saa küll öelda, et päris sajaprotsendiliselt - näiteks partiis Venemaa suurmeister Maksim Tšigaejeviga, mis lõppes viigiga, oli mul absoluutselt võiduseis, kuid turniiri lõpptulemus on lihtsalt fantastiline!" ütles Kaido Külaots.

Paul Kerese mälestusmärk Tallinnas
© Фото : Paul Kerese mälestusmärk

Ta lisas, et A-kategooria turniiril osalemiseks jäid tal mõned punktid puudu, kuid korraldajad pakkusid võimalust valida nii A- kui ka B-kategooria turniiril osalemise vahel.

"Ma vastasin, et kui nii lahkelt pakutakse, osalen tugevamal turniiril. Ja nagu selgus, tegin õigesti," ütles ta.

Oma võiduga teenis Külaots pääsme 2019. aasta juulis toimuvale Dortmundi superturniirile. 28. veebruaril sai Kaido Külaots 43-aastaseks.

Kuidas saada suurmeistriks

Sputnik Eesti on juba tsiteerinud Eestist pärit maletaja ja maletreener Roman Ježovi, et suurmeistriks saada on äärmiselt raske. Selleks tuleb mängida mitte ainult paljudel turniiridel, vaid ka tulemusi näidata.

Eestis on kuus suurmeistrit, lisaks Kaido Külaotsale Aleksandr Volodin, Ottomar Ladva, Mihhail Rõtšagov, Igor Švõrjov ja Meelis Kanep.

Эстонский шахматист и тренер Роман Ежов
© Sputnik / Вадим Анцупов
Maletaja ja maletreener Roman Ježov

"Suurmeistriks saamiseks on kolm tingimust: tuleb mängida kolmel vähemalt kümne maletajaga turniiril, mille osalejatest vähemad pooled on suurmeistrid ja koguda igaühel neist vähemalt 6,5 punkti. See on väga raske töö," ütles Ježov suures intervjuus.

Samal teemal

Kerese mälestusmärgil Narvas on õnnevanker heledaks poleeritud
Eesti malemeeskond võitis Riias Lätit
Tagid:
sport, võit, võistlus, male, Venemaa, Eesti

Peamised teemad