12:27 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Sport
lühendatud link
Dopingusõda (74)
12111

President Kersti Kaljulaidi otsusega võetakse dopinguskandaali ühelt väidetavalt võtmetegelaselt Mati Alaverilt talle antud kaks riiklikku teenetemärki.

TALLINN, 4. märts — Sputnik. Mati Alaveril tuleb tagastada talle 2001. aastal antud Eesti Punase Risti IV klassi ja 2006. aastal antud Valgetähe III klassi teenetemärk, vahendas portaal Pealinn uudisteagentuuri BNS.

Teenetemärkide seaduse järgi võib president otsustada teenetemärgi ära võtta, kui inimese hilisem käitumine on olnud niivõrd vääritu, et see välistaks talle teenetemärgi andmise.

Tammjärv ja Veerpalu tunnistasid oma süüd>>

Austria suusakoondise peatreener teatas ametist lahkumisest, illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Биятов

Tänane Delfi kirjutab, et Bernatski komisjoni raportis aastast 2014 on kirjas, et Mati Alaver ostis dopinguaineid vähemalt kümme korda.
2014. aasta augustis allkirjastas nn dopinguarst Vitali Berntaski uurimiskomisjon on aruande, kus ühed märkmed näitasid, et Mati Alaver oli dopinguarsti klient neli aastat ning ostis dopinguaineid Andrus Veerpalule ja Raul Ollele.

Vitali Bernatski kirjeldas kalendri ja arvete põhjal, millal ja millised ravimiostud ta Alaveri palvel tegi (kasvuhormoon genotropiin ja EPO), millist nõu ta andis ning kuidas edastas ostetud ravimid Alaverile.

Bernatski nimetas ravimite kasutamise nõuannete ja ravimite saajatena Alaveri sportlastena Andrus Veerpalu ja Jaak Maed.

Ööl vastu 1. märtsi vabanesid Austria politsei kinnipidamise alt Eesti murdmaasuusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, kes viidi kinnipidamisasutusse 27. veebruaril otse Seefeldi MMi-lt, loetud minutid enne starti asumist. Mehed tunnistasid oma süüd, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kahel eestlasest suusatajal lasub dopingukahtlus >>

Eesti Suusaliit (ESL) mõistis Tammjärve ja Veerpalu tegevuse hukka. "Eesti Suusaliit peab kahetsusväärselt tõdema, et Eesti suusasportlased Tammjärv ja Veerpalu on dopingu tarvitamises kinnitanud oma süüd treener Anti Saarepuule. Dopingu tarvitamisele ei ole mitte mingisugust õigustust," teatas Suusaliit pressiteate vahendusel.

Eesti suusataja Karel Tammjärv tunnistas, et tema ja Andreas Veerpalu kasutasid veredopingut. Tammjärv alustas 2016. aasta suvel pärast jutuajamist Mati Alaveriga, kes andis kontakti, öeldes et "kui tahad kiiremini suusatama hakata, on see võimalus", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Dopingusõda (74)
Tagid:
Mati Alaver, Karel Tammjärv, teenetemärk, Kersti Kaljulaid, suusatajad

Peamised teemad