08:14 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Illustreeriv foto

Veredopingu kasutamist tunnistas ka Algo Kärp

© Sputnik / Владимир Песня
Sport
lühendatud link
Seefeldi dopinguskandaal (9)
64 0 0

Esmaspäeval, 4. märtsil tunnistas Eesti suusataja Algo Kärp, et ka tema tarvitas veredopingut.

TALLINN, 5. märts — Sputnik. Kärp tunnistas, et sai Saksamaa dopinguarsti Mark Schmidti kontakti Mati Alaverilt.

"Rikun ilmselt kõik oma inimsuhted ära, aga ma lihtsalt poleks suutnud selle valega edasi elada," rääkis Kärp Õhtulehele, vahendas ERR.

"Olin MK-etappidel parimatel sõitudel jõudnud maailmas 20 hulka, aga nägin ja tundsin, et sellest ei piisa absoluutselt, et jõuda sinna, kuhu tahan. Arvasin, et selle [veredopingu] kaudu on mul võimalik jõuda maailma kümne parema hulka.."

Tammjärv ja Veerpalu tunnistasid oma süüd>>

"Kontakt tuli Matilt. Mina ise ei otsinud seda võimalust," kinnitas Kärp.

Austrias suusaalade MM-il Seefeldis peeti dopingukahtlusega kinni viis sportlast - kaks eestlast, kaks austerlast ja üks kasahh, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Austria suusakoondise peatreener teatas ametist lahkumisest, illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Биятов

Tammjärv: veredoping sai alguse jutuajamisest Alaveriga>>

Ööl vastu 1. märtsi vabanesid Austria politsei kinnipidamise alt Eesti murdmaasuusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, kes viidi kinnipidamisasutusse 27. veebruaril otse Seefeldi MMi-lt, loetud minutid enne starti asumist. Mehed tunnistasid oma süüd.

"Eesti Suusaliit peab kahetsusväärselt tõdema, et Eesti suusasportlased Tammjärv ja Veerpalu on dopingu tarvitamises kinnitanud oma süüd treener Anti Saarepuule. Dopingu tarvitamisele ei ole mitte mingisugust õigustust," teatas Suusaliit pressiteate vahendusel.

Austria politsei andmeil korraldati koostöös Saksa politseiga hulk haaranguid "rahvusvaheliselt aktiivse dopinguvõrgustiku" vastu.

President võtab Mati Alaverilt teenetemärgid>>

Saksamaal Erfurtis baseerunud võrgustikku kahtlustatakse veredopingu tegemises tippsportlastele, et parandada nende sooritust rahvusvahelistel võistlustel ning teenida sellelt ebaseaduslikku kasumit.

President Kersti Kaljulaidi otsusega võetakse dopinguskandaali ühelt väidetavalt võtmetegelaselt Mati Alaverilt talle antud kaks riiklikku teenetemärki. Mati Alaveril tuleb tagastada talle 2001. aastal antud Eesti Punase Risti IV klassi ja 2006. aastal antud Valgetähe III klassi teenetemärk.

Teema:
Seefeldi dopinguskandaal (9)
Tagid:
suusatajad, dopingukahtlus, doping, Mati Alaver

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  26
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  64
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37