00:05 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Sport
lühendatud link
Seefeldi dopinguskandaal (11)
86 0 0

Teisipäeval, 5. märtsil kogunes Eesti olümpiakomitee täitevkomitee, et arutada Austrias suusaalade MM-il Seefeldis puhkenud dopinguskandaaliga seonduvat.

TALLINN, 5. märts — Sputnik. Austrias suusaalade MM-il Seefeldis peeti dopingukahtlusega kinni kaks eestlasest sportlast — Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu. Mehed tunnistasid oma süüd dopingu kasutamises.

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee avaldus:

"Eelmisel nädalal avalikuks tulnud info ulatusliku dopinguvõrgustiku kohta, kuhu on olnud kaasatud ka Eesti murdmaasuusatamisega seotud isikud, oli jahmatav. Valemäng on vastuolus ausa spordi reeglitega, mida kalliks peame, ja valemänguritel spordis kohta pole. Mõistame resoluutselt hukka dopingu tarvitamise, dopingu tarvitamisele kaasa aitamise ning eestlaste osaluse selles.

Tammjärv ja Veerpalu tunnistasid oma süüd>>

Seda enam on väga kahetsusväärne, et EOK täitevkomitee liige on olnud seotud ausa mängu reeglite rikkumise ja dopinguga. Esitame EOK täiskogule ettepaneku vabastada Mati Alaver EOK täitevkomitee liikme kohalt ning tema ja Andrus Veerpalu ka EOK liikme staatusest. Anname EOK treenerite kutsekomisjonile suunise mõlemalt isikult treenerikutse äravõtmiseks. Samuti võtame neilt EOK teenetemärgi.

President võtab Mati Alaverilt teenetemärgid>>

Usume, et aus tippsport on vaatamata üksikutele petturitele mitte üksnes võimalik, vaid ainus võimalus. Kinnitame, et tippsport tervikuna on puhas ning kuigi petturid saavutavad suure kõlapinna, on tegu üksikjuhtumitega ehk äärmusliku erandi, mitte reegliga.

Avaldame siirast austust ja lugupidamist kõigile sportlastele, treeneritele ja spordiorganisatsioonidele, kes on ausad ning kannavad väärikalt spordi üllaid aluspõhimõtteid.

EOK täitevkomitee seisukohad on:

  • EOK täitevkomitee teeb ettepaneku Justiitsministeeriumile ja Riigiprokuratuurile koostöös Eesti Olümpiakomiteega analüüsida ja vajadusel teha ettepanekud dopingurikkumistega seotud karistuste karmistamiseks. Eelkõige dopinguainete ja -meetodite vahendamise ning tahtliku dopingukasutamisega seotud teod.
  • EOK Täitevkomitee teeb ettepaneku Kultuuriministeeriumile analüüsida Spordiseaduse muutmise vajadust dopingurikkumistega seotud tegudega.
  • Suurendada toetusi Sihtasutusele Eesti Antidoping, laiendamaks oluliselt antidopingualast tegevust, eelkõige ennetustegevuseks ning täiendavate kontrollide lisamiseks."

Seefeldi dopinguskandaal>>

Sputnik Eesti teatas varem, et Austria võimud pidasid 27. veebruaril kinni murdmaasuusatajad Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu, kes tunnistasid veredopingu tarvitamise üles. Esmaspäeval, 4. märtsil teatas suusataja Algo Kärp, et ka tema on veredopingut kasutanud.

Antud juhtumil viivad mitmed jäljed Eesti murdmaasuusatamise treeneri Mati Alaveri ja kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpaluni. Alaver on tunnistanud, et jagas Tammjärvele ja Kärbile dopinguarst Mark Schmidti kontakti. Andrus Veerpalu pole kommentaare jaganud.

Teema:
Seefeldi dopinguskandaal (11)
Tagid:
doping, suusatajad, Mati Alaver, Andrus Veerpalu, EOK

Peamised teemad