07:15 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Sport
lühendatud link
Dopingusõda (74)
8901

Riigiprokuratuur alustas dopingu tarvitamisele kallutamise osas kriminaalmenetlust selgitamaks välja, kas avalikkuseni jõudnud info selle kohta, et kolme Eesti suusatajat kallutati dopingut tarvitama, viitab kuriteo toimepanemisele.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Esmaspäeval, 11. märtsil esitati Mati Alaverile kahtlustus seoses dopingule tarvitamise kallutamisega, teatab Riiprokuratuur. 

Juhtiva riigiprokuröri Taavi Perni sõnul on Austria ja Saksamaa Liitvabariigi prokuratuur andnud piisava ülevaate, milliseid kuritegusid uuritakse sealsete menetluste raames.

EOK täitevkomitee soovitab Alaverilt ja Veerpalult treenerikutse ära võtta >>

"Austria ja Saksamaa koostööpartneritelt saadud info pinnalt teame, et neil on käimas ulatuslik kriminaalmenetlus. Samas on aga avalikkuseni jõudnud väga palju uusi infokilde, mida on mõistlik uurida eraldi kriminaalmenetluse raames Eestis," ütles juhtiv riigiprokurör.

Tema sõnul jätkub Eesti suusatajate võimaliku dopingu tarvitamisega seotud kriminaalmenetlus Austrias.

"Austria prokuratuuri alustatud kriminaalmenetluse raames selgitatakse meile teadaoleva info kohaselt muu hulgas välja mitmete sportlaste dopingu tarvitamisega seotud asjaolud. Eestis ei ole dopingu tarvitamine kriminaliseeritud, kuid oleme meie koostööpartneritele igati info kogumisel abiks," lisas Pern.

Kriminaalmenetlus alustati karistusseadustiku § 195 järgi, menetlust viib läbi Keskkriminaalpolitsei ja seda juhib Riigiprokuratuur.

Sputnik Eesti teatas varem, et Austria võimud pidasid 27. veebruaril kinni murdmaasuusatajad Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu, kes tunnistasid veredopingu tarvitamise üles. 4. märtsil teatas suusataja Algo Kärp, et ka tema on veredopingut kasutanud.

Antud juhtumil viivad mitmed jäljed Eesti murdmaasuusatamise treeneri Mati Alaveri ja kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpaluni. Alaver on tunnistanud, et jagas Tammjärvele ja Kärbile dopinguarst Mark Schmidti kontakti. Andrus Veerpalu pole kommentaare jaganud.

President Kersti Kaljulaidi otsusega võetakse Mati Alaverilt talle antud kaks riiklikku teenetemärki, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tammjärv ja Veerpalu tunnistasid oma süüd >>

Mati Alaveril tuleb tagastada talle 2001. aastal antud Eesti Punase Risti IV klassi ja 2006. aastal antud Valgetähe III klassi teenetemärk.

Teenetemärkide seaduse järgi võib president otsustada teenetemärgi ära võtta, kui inimese hilisem käitumine on olnud niivõrd vääritu, et see välistaks talle teenetemärgi andmise.

Teema:
Dopingusõda (74)

Samal teemal

Seefeldi dopinguskandaal

Peamised teemad