13:07 26. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Sport
lühendatud link
113 0 0

Sõda siiski ei tule: tegemist on jalgpalliturniiriga, kus mängivad Eestis või mõnes muus Balti riigis töötavate diplomaatiliste esinduste töötajad. Päris ilma poliitikata ei saa – diplomaatide üheks vastaseks on ka keskerakondlaste meeskond.

TALLINN, 22. märts - Sputnik, Deniss Pastuhhov. Iga-aastane heategevuslik jalgpalliturniir Diplomat Cup, mille piletimüügi tulu läheb Haapsalu lastekodule, toimub laupäeval 23. märtsil Tallinnas Kalevi spordihalli väljakul.

Sel aastal osaleb seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.

Eesti UEFA Rahvuste liigas >>

Võistluse formaadiks on mini-turniir: kõik võistkonnad mängivad üksteisega läbi ja võitja selgub saadud punktide (või punktide võrdsuse korral täiendavate näitajate) järgi. Ühe matši kestus on 14 minutit ja esimeses mängus, mis algab kell 10.30, kohtuvad USA ja Armeenia.

Rahvuskoondise endine väravavaht Sergei Pareiko
© Sputnik / Вадим Анцупов

Mängitakse viis viie vastu - iga võistkonna koosseisus on neli väljakumängijat ja väravavaht. Turniiri korraldaja, endine jalgpallur ja Tallinna Levadia klubi direktor Juri Tšurilkin ütles portaalile Sputnik Eesti, et ta ei kutsunud traditsiooniliselt osalenud jalgpalliveteranide meeskonda (vanematel mängijatel oleks raske mängida pikkade pausidega) ja üks eelmisel aastal osalenutest - Riigikogu meeskond - keeldus osalemast pakilisemate probleemide ja koalitsiooniläbirääkimiste tõttu.

Osalejate hulgas pole ka mitmeid teisi Diplomat Cup 2018 osalenud meeskondi, näiteks Ühendkuningriiki ja senist võitjat - Gruusiat.

Sergei Zenjov: motivatsioon on alati sama - võita >>

Tšurilkin selgitas, et saatkondades ei tööta eriti palju inimesi, paljud töötajad on naised ja pealegi ei huvitagi jalgpall kõiki diplomaate. Seetõttu ei suuda saatkonnad alati meeskonda välja panna, isegi kui arvestada, et kõik mängijad ei pea olema diplomaadid. Kuigi oma intriig on Tšurilkini sõnul olnud igal turniiril.

Кубок дипломатов. Победители - команда посольства Грузии
© Foto : © Sportpromotion
Gruusia saatkonna võistkond

"Professionaalsed jalgpallurid premjeer- ja esimesest liigist turniiril osaleda ei tohi, kuid meil on omamoodi maailmameistrivõistlused, sest osalevad erinevad riigid. Kaitseatašeede meeskonnas mängivad 7-8 riigi esindajad. Favoriiti pole võimalik määrata, sest Venemaa, Ameerika ja kaitseatašeede meeskonda ei tunne ma üldse," ütles Tšurilkin.

Miks ei osalenud Venemaa

Venemaa saatkonna meeskond on mitu Diplomat Cupi vahele jätnud. Mingeid riukaid ei maksa siin otsida, ütles Venemaa saatkonna nõunik Dmitri Litskai Sputnik Eestile:

"Venemaa saatkonna puudumine eelmisel aastal oli tingitud organisatoorsetest raskustest. Sel aastal leidus meie saatkonnas entusiaste, kes võtsid enda peale meeskonna moodustamise, varustuse muretsemise ja treeningud, et võistkond saaks turniiril osaleda".

Дмитрий Лицкай - советник посольства России в Эстонии
© Sputnik / Денис Пастухов
Venemaa saatkonna nõunik Dmitri Litskai

Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov toetas Litskai sõnul osalemist selles spordi- ja heategevusürituses igati ning võib-olla tuleb ta ka Kalevi spordisaali oma meeskonnale kaasa elama.

Turniiri täielikku ajakava saab vaadata lingilt.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et viimase Diplomat Cupi, mis toimus 17. veebruaril 2018, võitis Gruusia saatkonna meeskond – kes võitis pingelises finaalis karistuslöökidega (turniir toimus tookord alagruppide ja playoff süsteemis) Armeeniat.

Eesti parimat jalgpallurit "marineeriti" Poolas >>

Eesti Diplomat Cupi kaheksa-aastase ajaloo jooksul ei ole ükski meeskond suutnud turniiri võita kaks korda: 2012. aastal tulid diplomaatide karika esimeseks võitjaks Itaalia diplomaadid, seejärel võitsid karika Ukraina, Venemaa, Türgi, Riigikogu, Tallinn, Armeenia ja Gruusia.

Sputnik Eesti jälgib seda heategevusüritust, sest juba 2019. aastal võivad Armeenia, Venemaa ja Türgi seda traditsiooni rikkuda.

Samal teemal

Ratas osales koos Soome valitsusjuhiga Eesti-Soome jalgrattasõidul
Sport ja poliitika: Ukraina jalgpallurite uus vorm tekitas skandaali
Tänapäeva sport on äärmuseni politiseeritud
Tagid:
Balti riigid, Eesti, saatkond, diplomaat, jalgpall, sport

Peamised teemad