Tallinnas toimus Kalevi ja Kaasani UNICSi kohtumine VTB Ühisliigas

Kaasanit ei vallutatud: Venemaa korvpallihiiglane purustas "Kalevi"

Sport
lühendatud link
4720

Tatarstani pealinna Kaasani korvpallimeeskond UNICS osutus Tallinna "Kalevile" liiga kõvaks pähkliks, olgugi, et Eesti korvpallurid näitasid teravaid hambaid.

TALLINN, 10. aprill - Sputnik, Deniss Pastuhhov. Teisipäeval, 9. aprillil toimus Tallinnas Saku suurhallis kohaliku "Kalevi" ja Kaasani UNICSi kohtumine VTB Ühisliigas. Külalised võitsid - 107:95.

Esimesel veerandil võtsid kalevlased üles hea mängutempo ja näitasid resultatiivsust (peamiselt Ameerika leegionäri Arnett Moultrie jõupingutustega), sundides UNICSi tagaajajaks. Esimesed kümme minutit lõppesid seisul 25:22.

Момент игры между командами Калев/Крамо (Таллинн) и УНИКС (Казань)
/ Sputnik / Денис Пастухов
Saku suurhallis toimus "Kalevi" ja Kaasani UNICSi kohtumine VTB Ühisliigas

Teisel veerandil võttis UNICS tuurid üles, kuid päris kõik neil veel kaugeltki ei klappinud. "Kalev" omakorda lubas endale liiga palju vigu - headelt positsioonidelt ei tabanud Kristjan Kitsing, Tony Wroten ja Maksim Salash.

Võõrustajate hooletus aitas Venemaa korvpalluritel poolajaks 47:42 juhtima minna, kusjuures Anton Ponkrašov viskas kalevlastele piinlikud kolm punkti koos poolajavilega.

Группа поддержки баскетбольного клуба Калев
Группа поддержки баскетбольного клуба "Калев"

Kolmas veerand oli "Kalevile" täielik häving. Hoogu läksid kaasanlaste ameeriklased Erriсk McCollum ja Jamar Smith. Eesti mängijad püüdsid kärisevat vahet "kolmestega" vähendada, kuid kaugeltki kõik visked ei olnud täpsed. Selle tulemusena polnud kolmanda veerandaja lõppseis 63:80 "Kalevi" kasuks.

Viimasel veerandajal mängu üldpilt ei muutunud. Tallinlased püüdsid vastasele järele jõuda, kuid UNICSi mänguklass ja saavutatud edumaa võimaldasid neil kindlalt ülejäänud mängu kontrollida ja mitte endale häda kaela tuua.

Kaader mängust

Ka UNICS täpsuselt oli mängu algusega võrreldes hoopis parem. Lõpusireeni kõlades olid tablool numbrid 95:107. Kaasani meeskonna resultatiivsem oli Erriсk McCollum 33 punktiga, Kalevi edukam, Arnett Moultrie, viskas 22 punkti.

"Kalev" on Kaasanit võitnud ainult korra

Väärib märkimist, et meeskonnad tulid omavahelisse mängu erineva häälestusega. UNICS mängis oma eelmise mängu 1. aprillil võõrsil Venemaa korvpalliliidri - Moskva CSKA vastu ja võitis, ning asub CSKA järel turniiritabelis teisel kohal.

"Kalev" mängis nädalavahetusel kaks rasket finaalmängu Eesti - Läti ühisliigas, kaotades poolfinaalis Riia VEF-ile ning alistas kolmanda koha mängus viimasel sekundil Ogre meeskonna Lätist. "Pronksi" vaevalt, et "Kalevi" eriliseks eduks pidada saab.

Heino Enden: Eesti korvpallis on liidrikohad vakantsed >>

Mäng "Venemaa hiiglasega", nagu nimetas Kaasanit "Kalevi" ametlik veebileht, oli "Kalevile" esimeseks viiest mängust, mis otsustavad pääsu playoffi (Kalevi peamine konkurent kaheksa parema hulka pääsemisel on Saraatovi "Avtodor").

Diplomaatide aukarika omanikuks sai Keskerakonna meeskond
© Sputnik / Денис Пастухов

Kogu vastasseisu ajaloo jooksul on "Kalev" Kaasanit võitnud ainult korra - 2013. aasta novembris Tallinnas, kuid mitmel korral, sealhulgas sel hooajal Kaasanis, on UNICSi võit olnud väga napp. Selle mängu kaotasid külalised vaid kahe punktiga - 74:76.

Seetõttu oli UNICS "Kalevi" mängu tulemuse pärast üsna mures, eriti arvestades mitmeid vigastusi - sealhulgas ühel võtmemängijal - ameeriklasel Pierriá Henryl. Kõik ülejäänud neli VTB Ühisliiga mängu peab Kalev aprillikuus.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et sel hooajal mängib VTB ühisliigas 14 klubi. Üheksa nendest esindavad Venemaad ja ülejäänud viis teisi riike: lisaks Eestile veel Valgevenet ("Tsmoki-Minsk"), Lätit ("VEF"), Kasahstani ("Astana") ja Poolat ("Zielona Gora"). Eesti "Kalev" on VTB ühisliigas mänginud selle loomisest, kuid pole kunagi playoffi jõudnud.