17:33 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Sport
lühendatud link
Euroopa mängud 2019 (6)
61 0 0

Eesti koondis asub rinda pistma sedavõrd tugevate vastastega nagu Venemaa, Prantsusmaa ja Itaalia. Oma ootustest Minski kergejõustikuturniiri suhtes rääkisid Sputnik Eestile Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ja sportlane Annika Sakkarias.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Kaksteist Eesti kergejõustiklast lendas 21. juuni hommikul Minskisse II Euroopa mängudele ning jõuavad osaleda sama päeva õhtul toimuval pidulikul avatseremoonial.

Mõistagi ei lähe Eesti lihtsalt pidulikust tseremooniast osa saama. Eesti kergejõustiklaste eesmärgiks on ainulaadses formaadis turniiril nimetusega Dynamic New Athletics – DNA (Dünaamiline Uus Kergejõustik) väärikalt esineda. Kergejõustikuvõistlused toimuvad Dünamo olümpiastaadionil.

Eesti Kergejõustikuliidu (EKJL) president Erich Teigamägi ütles Sputnik Eestile, et Eesti kergejõustikku esindavad Minskis oma alade parimad sportlased. Kuid lõpptulemusi ja medalivõimalusi on keeruline ennustada – ennekõike seetõttu, et pole selge, kuivõrd tugevad kergejõustiklased konkurente esindama tulevad. Liiati on võistluste uus, meeskondlik formaat on sportlaste jaoks uudne võistlusviis.

"Me saame öelda, et meie poolt võistlevad kõik oma alade parimad. Kahjuks aga ei saanud me võistlustele saata meie parimat kaugushüppajat Ksenija Baltat, kuna ta on alles vigastusest taastumas," lausus Teigamägi.

Eesti kergejõustiklased sattusid Minski Euroopa mängudel võistlusgruppi number kaks, kuhu kuuluvad ka Prantsusmaa, Itaalia, Venemaa, Rumeenia ja Sloveenia sportlased. Erich Teigamägi nentis, et täielikku ülevaadet, kes sportlastest nimelt esindavad sel turniiril selliseid suuri kergejõustikumaid nagu Prantsusmaa, Itaalia, tal ei ole. Kui nende riikide poolt tulevad võistlema nende parimad kergejõustiklased, siis on Eestil mõistetavatel põhjustel raske üldvõitu loota, aga igal juhul võitleb Eesti, nagu ta kinnitas, täiest jõust.

Президент союза легкой атлетики Эстонии Эрих Тейгамяги
© Sputnik / Вадим Анцупов
Erich Teigamägi

Eesti kergejõustiklane Annika Sakkarias lausus kommentaaris Sputnik Eestile, et tema osaleb jälitusteatejooksus ehk võistlusalal The Hunt (inglise keeles jaht – toim.). Sellele võistlusalal jääb distants järk-järgult lühemaks (selleks on 800, 600, 400 ja 200 meetrit), teatejooksu võistkonnas on kaks meest ja kaks naist. Niisugune teatejooks muutub üha menukamaks, kuna on hästi vaatemänguline ja seega pealtvaatajatele põnev.

Эстонская легкоатлетка Анника Саккариас
© Фото : из личного архива Анники Саккариас
Annika Sakkarias

"Ootan neid võistlusi väga, minu jaoks on Euroopa mängud sel hooajal võtmetähtsusega sündmuseks. Sain juba kätte Eesti koondise vormi ja tahan sini-must-valge spordidressi iga päev selga tõmmata. Eesti au kaitsta on minu jaoks suur au ja ma teen omalt poolt kõik, et edukalt esineda. Valgevenes pole ma varem käinud, aga tean juba ette, et ürituse korraldus on suurepärane," ütles Annika Sakkarias.

Nagu teatab Minski Euroopa mängude ametlik veebileht, võtab neist kergejõustikuvõistlustest osa 24 riiki (Valgevene, Bulgaaria, Küpros, Tšehhi, Taani, Hispaania. Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Poola, Portugal, Rumeenia, Venemaa, Sloveenia, Šveits, Slovakkia, Türgi, Ukraina) ning ühtekokku osaleb neil kergejõustikuvõistlustel 504 sportlast.

Edasi lugege Sputnik Eesti venekeelsest osast.

Teema:
Euroopa mängud 2019 (6)
Tagid:
Minsk, Eesti Kergejõustiku Liit, kergejõustik, sport

Peamised teemad