07:11 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Sport
lühendatud link
Euroopa mängud 2019 (6)
10300

Reedel õhtul toimus Valgevene pealinnas Minskis Euroopa mängude pidulik avadefilee. Eesti delegatsiooni lippu kandis odaviskaja Liina Laasma.

TALLINN, 22. juuni — Sputnik. Ka olümpiamängudel võistelnud ja Doha MM-i normi täitnud Liina Laasma sõnul on olla suurel rahvusvahelisel võistlusel Eesti lipukandja suur au, edastas Eesti Olümpiakomitee.

"Mul on väga hea meel, et sellesse rolli valiti kergejõustiklane, olen usalduse eest tänulik ja usun, et see annab ka minu võistlusele Minskis positiivse tõuke," ütles Laasma.

Лийна Лаасмаа
© Фото : Eesti Olümpiakomitee
Eesti delegatsiooni lippu kandis odaviskaja Liina Laasma

Avatseremoonia algas reede õhtul kell 22 Minskis Dinamo staadionil. Eesti delegatsioon kannab Minskis Montoni ja Nike rõivastust.

Eesti sportlased sõitsid Valgevene pealinna igati reaalsete edulootustega. Konkurents on väga tihe, kuid sellele vaatamata on Eesti erinevate spordialade esindajad valmis medalite eest konkureerima. Sputnik Eesti soovis Tallinna lennujaamas sportlastele edu:

Eesti sportlane Maria Saveljeva võitis naiste arvestuses kuldmedali Valgevene olümpiakeskuses Raubitši toimunud maailmameistrivõistlustel lauahokis. Maailma edetabelite esinumber ja Eesti koondise juht, 22-aastane Maria Saveljeva tuli võitjaks nii kvalifikatsioonimängudes kui ka play-off-voorus.

Eesti koondis asub rinda pistma sedavõrd tugevate vastastega nagu Venemaa, Prantsusmaa ja Itaalia. Oma ootustest Minski kergejõustikuturniiri suhtes rääkisid Sputnik Eestile Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ja sportlane Annika Sakkarias.

Eesti kergejõustiklased esinevad Euroopa mängudel kõige tugevamas koosseisus >>

Nagu teatab Minski Euroopa mängude ametlik veebileht, võtab kergejõustikuvõistlustest osa 24 riiki (Valgevene, Bulgaaria, Küpros, Tšehhi, Taani, Hispaania. Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Poola, Portugal, Rumeenia, Venemaa, Sloveenia, Šveits, Slovakkia, Türgi, Ukraina) ning ühtekokku osaleb neil kergejõustikuvõistlustel 504 sportlast.

2. Euroopa mängud toimuvad 21.-30. juunil 2019 Valgevene pealinnas Minskis Euroopa rahvuslike olümpiakomiteede katusorganisatsiooni – Euroopa Olümpiakomitee egiidi all. Kavas on 15 spordiala: aerutamine, judo, karate, kergejõustik, 3x3 korvpall, laskmine, lauatennis, maadlus, poks, rannajalgpall, rattasõit, sambo, sulgpall, vibulaskmine, võimlemine.

Paljudel aladel on tegu Tokyo olümpia kvalifikatsioonivõistlusega, osade alade jaoks on Euroopa mängud suure tõenäosusega ka Euroopa meistrivõistlused.

Esimesed Euroopa mängud toimusid 2015. aastal Aserbaidžaanis Bakuus. Kavas oli 20 spordiala ning mängudel osales 6000 sportlast poolesajast riigist. Eestit esindas 58 sportlast 12 võistlusalal ning võideti kolm medalit – epeevehklemise naiskond koosseisus Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Irina Embrich ja Katrina Lehis võitis hõbeda, Kirpu individiduaalselt ka pronksi ning Heiki Nabi teenis kreeka-rooma maadluses samuti pronksi.

Teema:
Euroopa mängud 2019 (6)

Samal teemal

Euroopa mängud 2019

Peamised teemad