13:10 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Sport
lühendatud link
4510

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) oma istungil Šveitsis, Lausannes valis riigi, kus toimuvad 2026. aasta taliolümpiamängud.

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. ROK-i teatel pretendeerisid olümpiapealinnale kaks riiki - Itaalia ja Rootsi. Vahetult enne võitja väljakuulutamise tseremooniat märkis Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach, et mõlemal kandidaadil on nii pikaajaline kogemus kui ka traditsioonid talispordi mängude korraldamisel.

Itaaliat peeti seekord favoriidiks ja nii ka läks. ROK otsustas, et 2026. aasta taliolümpiamängud toimuvad Milaanos ja Cortina d'Ampezzo´s - talvekuurordis Dolomiitidel. Talimängude toimumise koht on merepinnasat 1200 meetri kõrgusel.

Президент Международного олимпийского комитета Томас Бах
© Sputnik / Елена Соболь
Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on Itaalia taliolümpiamänge võõrustanud kahel korral - 1956. aastal Cortina d'Ampezzo´s ja 2006. aastal Torinos. Suveolümpiaad on Itaalias toimunud ühel korral – 1960-ndal aastal. Rootsi on samuti olnud ühel korral olümpiamängude korraldajaks - 1912. aastal suveolümpiamängud toimusid Stockholmis.

Viimane taliolümpia toimus 2018. aastal teatavasti Lõuna-Koreas, 2022. aasta mängude pealinnaks on Hiina pealinn Peking. Nii naasevad alles 2026. aastal taliolümpiamängud Aasiast Euroopasse.

Tulevased võõrustajad on juba lubanud vähendada olümpiamängude eelarvet. Itaalia olümpiakomitee poolne mängude eelarve ongi Lõuna-Korea poolt korraldatust tubduvalt tagasihoidlikum - kulutused mängudele on 20% väiksemad kui need olid Pyeongchangis. Kokku on mängude eelarve selle esialgsel hinnangul vaid 1,7 miljardit dollarit.

Lisaks Rootsi ja Itaaliale pretendeerisid 2026-nda aasta taliolümpiamängude läbiviimisele Calgary (Kanada), Erzurum (Türgi), Graz (Austria), Sion (Šveits) ja Sapporo (Jaapan). Kuid nende taotlused lükati tagasi, Calgary tegi seda aga ise, kuna linna elanikud hääletasid mängude võõrustamise vastu.

Samal teemal

ROK tühistas ERR-i ajakirjanike akrediteeringud
ROK taastas Venemaa liikmelisuse Olümpiakomitees
Tänapäeva sport on äärmuseni politiseeritud
Pärast olümpiat: kuidas meil selle ROK-iga edasi käituda
Tagid:
ROK, Itaalia, sport

Peamised teemad