01:13 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Sport
lühendatud link
47 0 0

Eesti 3x3 korvpallis on nii naiste kui meeste koondisel enam võimalusi suurvõistlustele – olümpiamängudele, maailmameistrivõistlustele ja Euroopa meistrivõistlustele pääseda võrreldes tavakorvpalliga.

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Legendaarne Eesti korvpallur, kunagine NSV Liidu koondise mängija Heino Enden ütles Sputnik Eestile, et  3x3 korvpallil (tänavakorvpallil) on Eestis head väljavaateid, kuna sellel alal on Eesti sportlastel hõlpsam pääseda olümpiamängudele ja maailmameistrivõistlustele, kui traditsioonilises korvpallis. 

Eesti naiskorvpallurid võitsid Euroopa mängudel Minskis hõbemedalid >>

Heino Enden usub, et Euroopa mängudel Minskis võidetud hõbemedaleid võib pidada kullaks, kuna teel finaali alistati väga tugevad vastased, sealhulgas tšehhitarid ja Valgevene naised.

Eestlased jäid järjepanu alla Puerto Rico, Mongoolia ja Ukraina koondistele, saavutades vaid viimases mängus õnnekombel napi võidu Venemaa üle. Ka Euroopa mängudel Minskis Eestit esindanud meeskorvpallurid ei suutnud edu saavutada.

Sellele vaatamata usub Enden, et 3x3 korvpallis on nii naiste kui meeste koondisel enam võimalusi suurvõistlustele – olümpiamängudele, maailmameistrivõistlustele ja Euroopa meistrivõistlustele pääseda. Seevastu traditsioonilises korvpallis (5x5 formaadis) on Eestil äärmiselt keeruline Euroopa juhtivatele koondistele, sealhulgas Läti ja Leedu omadele vastu saada.

Samas saavad 3x3 korvpallikoondises kaasa lüüa traditsioonilise korvpalli rahvuskoondise mängijad. Näiteks tavakorvpallis Eesti koondisesse kuuluv ja Tallinna korvpalliklubiga Kalev/Cramo Eesti meistriks tulnud Martin Dorbek kuulub ka Eesti tänavakorvpalli koondisesse.

Kaasanit ei vallutatud: Venemaa korvpallihiiglane purustas "Kalevi" >>

Juba 29. ja 30. juunil mängivad Eesti 3X3 tänavakorvpalli võistkonnad Kiievis 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonimänge. Mängude ajakavaga saab tutvuda Ukraina Korvpalliföderatsiooni veebilehel.

Heino Enden: Eesti korvpallis on liidrikohad vakantsed >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 3x3 korvpall on esmakordselt lülitatud suveolümpiamängude võistluskavasse – see spordiala on esindatud 2020. aasta suveolümpial Tokyos. Tänavakorvpalli mänguväljak on väiksem ja mänguaeg lühem kui tavalises korvpallis, mäng ise aga dünaamilisem ja agressiivsem.

Энден: серебро эстонских баскетболисток на Европейских играх можно сравнить с золотом

Samal teemal

Team Estonia – uus hoog Eesti tippsportlastele
Maicel Uibo saab suurem olümpia ettevalmistustoetust
Minsk võõrustab 2019. aasta Euroopa mänge
Venelased taliolümpial ilma lipu ja hümnita
Tagid:
hõbemedal, olümpiamängud, Tokyo, Minsk, korvpall, Euroopa mängud

Peamised teemad