13:00 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Sport
lühendatud link
27 0 0

Praeguse Eesti meistri valmisolekust osaleda UEFA saalijalgpalli meistriliiga kodusel etapil rääkis Sputnik Eestile Eesti meeskonna juhendaja Andrei Golovin.

TALLINN, 27. juuni — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Euroopa Jalgpalliliit (UEFA) on kinnitanud saalimeistriliiga minivalikturniiride võõrustajad. Üks nendest on Viimsi FC Smsraha, kes teeb debüüdi turniiri grupieelvoorus (meistriliiga selle etapi matšid peetakse 27. augustist 1. septembrini).

Руководитель футзальной команды Smsraha (Виймси) Андрей Головин
© Фото : из личного архива Андрея Головина
Viimsi FC Smsraha saalimeeskonna juhendaja Andrei Golovin

Eesti saalijalgpallurid hakkavad vastastega mõõtu võtma Kalevi spordihallis. Viimsi meeskonna juhendaja Andrei Golovin nimetas Sputnik Eestile antud intervjuus Tallinnale sülle langenud võimalust kaalukaks saavutuseks: sellise turniiri korraldamine usaldati Eesti pealinnale esmakordselt.

Tallinn valiti ka sellepärast, et Viimsi FC Smsraha meeskonna kodusaal ei vasta UEFA meistriliiga matšide korraldamise ohutusnõuetele. Sealne väljak asub Golovini sõnul tribüünidele liiga lähedal, mis suurendab mängijate vigastusriski.

Madala reitinguga meeskond võib purustada kõik vastased

Eesti klubi alagrupikaaslased selguvad loosimisel, mis viiakse läbi 4. juulil Šveitsis Nyonis. Meistriliiga eelvooru seitse alagruppi koosnevad neljast ja kaks alagruppi kolmest meeskonnast. Reglemendi kohaselt pääseb ainult alagrupi võitja võistluste järgmisse vooru, niinimetatud põhivooru, mis toimub oktoobris.

Loosist sõltub Golovini meelest palju: vastasteks võivad ju sattuda erineva tasemega meeskonnad. Ometi ei tohi arvata, et nõrga reitinguga meeskonna saamine vastaseks on hea variant.

"Näiteks Leedu meister Vytis oli mullu üks kõige nõrgema reitinguga tiimidest nagu meiegi. Kuid meistriliigas mängis Leedu meeskonnas palju Brasiilia proffe, nii et Vytis sai ropu skooriga jagu kõigist vastastest. Meistriliigas ei piirata võõrleegionäride arvu ja mõned meeskonnad võivad end tugevdada hunniku proffidega spetsiaalselt selle turniiri jaoks," seletas Golovin.

"Ka meie püüame end tugevdada. Ukraina mängijatest jääb meie koosseisu ainult Oleksandr Sorokin. Vennad Vorontsovid on väga andekad noored mängijad. Kuid meistriliiga järgmisse vooru pääsemiseks nende tasemest kahjuks ei piisa. Sellepärast otsustasime nendega hüvasti jätta," märkis Andrei Golovin ja kutsus eestimaalasi üles Eesti klubile pöialt hoidma.

"Kalevi halli tribüünile mahub tuhat pealtvaatajat ja nii palju rahvast tahaksimegi oma meistriliigamatšidel näha," lisas Golovin.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, võitis Viimsi FC Smsraha kuldmedalid aprillis toimunud Eesti meistrivõistlustel saalijalgpallis, osutudes kolme võiduni mängitavas finaalseerias tugevamaks mulluse hooaja meistrist, FC Cosmos Tallinnast.

Saalijalgpalli meistriliiga eeletapp ei ole esimene oluline sündmus, mis UEFA egiidi all Tallinnas toimub. Näiteks mullu augustis võõrustas Eesti pealinn UEFA Superkarikat: Lilleküla staadioni murul mängisid Madridi Real ja Madridi Atlético.

"Meeste klubijalgpallis pole kõrgemale enam võimalik tõusta: Superkarikas on nagu Mount Everest," rääkis kommentaaris Sputnik Eestile Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. Muide, Pohlak rõhutas, et suurtest jalgpallivõistlustest Tallinn ilma ei jää: näiteks oleks Eesti pealinnas võimalik võõrustada naiste meistriliiga finaali.

Samal teemal

Eesti koondis Euro 2020 valikturniiris
Euroopa mängud 2019
Tagid:
UEFA, Eesti, jalgpall, sport

Peamised teemad