22:32 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Sport
lühendatud link
Euroopa mängud 2019 (6)
56 0 0

Viiekümne Euroopa riigi sportlased on Valgevene pealinnas välja mänginud kakssada medalikomplekti. Järgmised Euroopa mängud toimuvad alles nelja aasta pärast Poolas.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Pühapäeva, 30. juuni õhtul toimus Minskis Dünamo staadionil Teiste Euroopa mängude pidulik lõputseremoonia.

Пламя мира на минском стадионе Динамо
© Sputnik / Виктор Толочко
Rahutuli Minski Dünamo staadionil

Mängude pidulikul lõpetamisel viibisid Valgevene president Alaksandr Lukašenka, Venemaa president Vladimir Putin, Rahvusvahelise Olümpiakomitee esimees Thomas Bach ja teised kõrged väliskülalised.

Valgevene kulutas võistluste korraldamiseks ja läbiviimiseks ligi 540 miljonit Valgevene rubla (umbes 210 miljonit eurot), millest 266 miljonit rubla eraldati riigieelarvest ning ülejäänud raha tuli sponsoritelt ja laenudena. Mängude lõputseremoonia ettevalmistusega oli hõivatud arvukas rahvusvaheline lavastusrühm.

Lõputseremoonia kui ulmeline etendus

Disainerite, kunstnike ja lavastajate idee kohaselt sai tseremoonia publik lehitseda kirgastes toonides albumit meenutustega võistlustel toimunust, veel kord hingata nende mängude õhkkonda ja tajuda neidsamu tundeid, mida sportlased ja nende treenerid olid läbi elanud. 

Minsk võõrustab 2019. aasta Euroopa mänge
© Sputnik / Виктор Толочко

Dünamo staadionil lõõmas rahuleek. Ja lõõmaku see, nagu Aleksandr Lukašenka soovis, edasi kõigi 2019. aasta Euroopa mängude osaliste ja külastajate südameis.

Vaatemängu lavastaja Aleksei Setšenovi sõnul oli tseremoonia üks kesksemaid rõhuasetusi tänasel Valgenevenel ning tema noorsool – vaatemängu loojad ammutasid inspiratsiooni noorest põlvkonnast, kelle tarmukus ja tegutsemisind leidsid oma kajastuse pühapäevases lavastuses.

Suurejoonelise spordisündmuse lõpulavastusse olid kaasatud ka virtuaalreaalsuse tehnilised nipid, uusimad valguslahendused ja kuvaefektid. Lõputseremoonia vaatemängus osales 4500 vabatahtlikku ja ligi 2000 sportlast.

Euroopa mängud: Eesti koondis sai neljanda medali >>

Mängude lõpetamisel esinesid Valgevene muusikud, kes on tuntud kaugel üle vabariigi piiride – ansamblid Iowa, Tesla Boy ja Leprikonsõ. Külalised said kuulda-näha ka Nikolai Baskovi ja Oksana Volkovat.

Mängude sporditulemused

Kümne päeva vältel võistlesid 50 riigi sportlased 15 spordialal. Ühtekokku mängiti välja 200 medalikomplekti nii olümpiaaladel kui ka olümpiamängude võistluskavasse mittekuuluvatel spordialadel.

Eesti võitis viis medalit

Eesti Olümpiakomitee saatis Minskisse rekordilise esinduse – 68 sportlast. Võistluskavast ei olnud Eesti sportlased esindatud vaid lauatennises ja rannavõrkpallis.

Эстонский каратист Павел Артамонов на II Европейских играх в Минске
© Фото : Olen Olümpiafänn
Eesti karateka Pavel Artamonov II Euroopa mängudel Minskis

Eesti koondis võitis viis medalit (üldarvestuses 35. koht) – viimase medali sai viimasel võistluspäeval, 30. juunil karateka Pavel Artamonov.

Eesti naiskorvpallurid võitsid Euroopa mängudel Minskis hõbemedalid >>

Eelmisel päeval võitis neil mainekatel võistlustel pronksmedali sulgpallur Paul Must. Enne teda paistsid silma naismaadleja Epp Mäe (pronksmedal) ning hõbemedaliga jalgratturite grupisõidus Alo Jakin. Veel ühe hõbemedali teenis ka Eesti 3x3 korvpallinaiskond.

Teised Euroopa mängud on lõppenud. Järgmised toimuvad 2023. aastal Poolas Krakowis.

Teema:
Euroopa mängud 2019 (6)

Samal teemal

Esimesed SRÜ riikide mängud võivad toimuda Kaasanis
Sputnik ja II Euroopa mängude direktsioon kirjutasid alla teabealase koostöö kokkuleppele
Enden: Eesti korvpallinaiskonna hõbe Euroopa mängudelt on kulla kaaluga
Eesti kergejõustiklased esinevad Euroopa mängudel kõige tugevamas koosseisus
Tagid:
Vladimir Putin, Aleksandr Lukašenka, Krakov, eesti, Minsk, Euroopa mängud

Peamised teemad