15:22 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Sport
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
57 0 0

Laupäeval peeti Tallinnas teine täispikk Ironmani triatlonivõistlus. Võit läks Norra, teise koha noppis Rauno Pikkor. Naiste eliitklassis võidutses Suurbritannia triatleet Corinne Abraham.

TALLINN, 4. august — Sputnik. 3,8-kilomeetrise ujumisdistantsi, 180-kilomeetrise rattasõidu ning 42,195 kilomeetri pikkuse jooksumaratoni järel lõpetas Vabaduse Väljakul esimesena Norra triatleet Mikal Iden, kelle edu järgnevate ees oli mäekõrgune. Esimest korda täispika triatloni läbinud norralase võiduaeg oli 8 tundi, 19 minutit ja 54 sekundit, edastas ERR.

"Ma lootsin raja läbida 8.20-ga, kuigi mul polnud õrna aimugi, kas ma seda suudan," rääkis Iden intervjuus ERR-ile. "Teadsin, et kui ma seda suudan, siis siin pole täna palju võistlejaid, kes sama aja peale lähevad. Esimene koht polnud mu eesmärk, põhiline oli raja läbimise kiirus."

Vaadake pilte, kuidas Tallinn Ironmani võistlusteks valmistub >>

Sel nädalavahetusel toimub Ironman Tallinn võistlus ja selle lisasündmused. Tallinna linnavalitsus hoiatas, et Ironman muudab oluliselt Tallinna ja Harjumaa ühistranspordi- ja liikluskorraldust. Triatloni korraldajad vabandavad ebamugavuste pärast ning loodavad mõistvale suhtumisele.

Esmakordselt peetud Tallinna Ironmanil võidutses šveitslane Philipp Koutny
© Фото : блог philippkoutny

Liikluskorralduse muudatuste ja skeemidega saab tutvuda Tallinna linnavalitsuse kodulehel.

Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet infotelefonilt Tallinnas numbril 51 51 172 ja Harjumaal Harku vallas telefonil 53001707.

Mullu esmakordselt peetud Tallinna Ironmanil võidutses šveitslane Philipp Koutny, kes möödus Eesti tipptriatleedist Marko Albertist umbes kümme kilomeetrit enne finišit. 

4. augustil 2018 toimus esmakordselt Ironman Tallinn täispikk triatlon ning 1.-5. augustini. Triatlonile oli registreerunud üle 1400 osaleja enam kui 50 riigist, kes pidid läbima 3,8 km ujudes, sõitma rattaga 180 km ning jooksma 42,2 km.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinnas toimus Ironman täispikk triatlon
Ironman Tallinn triatlon tutvustas Eestit üle maailma
Ironman muudab oluliselt Tallinna ja Harjumaa liikluskorraldust
Tagid:
Norra, võitja, Ironman Tallinn, sport

Peamised teemad