13:09 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Sport
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
126 0 0

Baškortostani Vabariigi noorsoopoliitika ja spordiminister Ruslan Habibov jagas Sputnik Eestile oma Eesti-visiidi üksikasju.

TALLINN, 16. august — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Esmakordselt Eestit külastanud Baškortostani Vabariigi noorsoopoliitika ja spordiminister Ruslan Habibov selgitas Sputnik Eestile antud kommentaaris, et visiit sisaldas kaht olulist punkti.

Esimene neist on tutvumine Tallinnas Tondiraba jäähallis peetavate juunioride maadluse maailmameistrivõistlustega. Asi on selles, et nagu Sputnik Eesti juba teatas, soovib ka Ufaa 2021. aastal sarnaseid võistlusi korraldada.

Ja nagu märkis Ruslan Habibov, oli maailmameistrivõistluste külastamine Eesti pealinnas produktiivne. Esiteks peeti mitmeid olulisi ametlikke kohtumisi.

Nii oli Tallinna juunioride maailmameistrivõistlustel kohal rahvusvahelise maadlusliidu (United World Wrestling, UWW) juht serblane Nenad Lalovic, kes kutsus venelasi septembris Kasahstani Nur-Sultani. Seal toimuvad täiskasvanute maadluse maailmameistrivõistlused ning järgmiste juunioride maailmameistrivõistluste võõrustajana tutvustab Baškortostani Vabariigi juhi kohusetäitja Radii Habirov Ufaa linna.

© Sputnik / Максим Богодвид
Mälestussammas Salavat Julaejvile tema nime kandval väljakul Ufaas

Ufaa soovi korraldada just Ufaas Baškortostani vabariigi ühe võtmespordiala juunioride maailmameistrivõistlused toetas ka UWW Euroopa divisjoni bulgaarlasest juht Tseno Tsenov, vaatamata asjaolule, et suurvõistluse võõrustamisõiguse nimel konkureerib ka Sofia.

Lisaks kohtusid Venemaa delegatsiooni esindajad ka Eesti Maadlusliidu juhtkonnaga ja kutsusid neid Baškortostani. Juba augusti lõpus korraldatakse seal suur ülevenemaaline üritus - juunioride maadlusturniir ning pannakse nurgakivi tulevasele maadluspaleele. Kui tavapäraselt nobedad Eesti esindajad sinna nii kiiresti kohale ei jõua, oodatakse neid kindlasti tulevikus.

Министр молодежной политики и спорта Республики Башкортостан Руслан Хабибов
© Sputnik / Вадим Анцупов
Baškortostani Vabariigi noorsoo- ja spordiminister Ruslan Habibov

"Suhtlus peab toimima. Sellele on juba alus pandud ja dialoog Eesti sõpradega jätkub. Parem on üks kord näha kui sada korda kuulda. Tutvusime vahetult sellega, kuidas kõik Eestis toimib. Tegime vajaliku kontrollkäigu "Tondiraba" spordihalli – vaatasime maadlusmattide paigutust, meedia töökohti. Tehnilisest küljest on kõik ideaalselt tehtud – nii sportlaste, pealtvaatajate, kui ka meedia jaoks," rääkis Habibov.

"Selleks, et veelgi paremini hakkama saada, oli vaja kõigi peensustega tutvuda," lisas minister.

Esivanemate mälestus elab Eestis endiselt

Ruslan Habibovi visiidi teine punkt on mälestuste austamine.

"Venemaal pööratakse erilist tähelepanu isamaalise kasvatusele ja meie langenud sõdurite mälestuse põlistamisele. Koos Vene saatkonnaga asetasime sõjaväekalmistul Pronkssõduri jalamile lilli (memoriaali ametlik nimi on II maailmasõjas langenute mälestusmärk – Toim). Mõistagi on see meie jaoks auväärne missioon, kuna peame meeles pidama, et Nõukogude sõdur, Nõukogude armee on vabastajate armee," ütles Habibov.

Руслан Хабибов и сотрудники посольства России возложили цветы у Бронзового солдата
Ruslan Habibov ja Venemaa saatkonna töötajad panid Pronkssõduri juurde lilli

Samuti sõitis Baškortostani Vabariigi minister Paldiskisse, kus asub baškiiri rahvuskangelase Salavat Julajevi büst. 18. sajandi lõpul veetis Jemeljan Pugatšovi kaasvõitleja Salavat Julajev sunnitööl olles oma viimased eluaastad Eestis.

Министр молодежной политики и спорта Республики Башкортостан Руслан Хабибов и первый секретарь посольства России в Эстонии Алексей Котельников (справа) у памятника Салавату Юлаеву в Палдиски
© Фото : Russian Embassy in Estonia
Baškortostani Vabariigi noorsoopoliitika ja spordiminister Ruslan Habibov ja Venemaa saatkonna esimene sekretär Aleksei Kotelnikov (paremal) Paldiskis Salavat Julajevi monumendi juures

"Baškortostanis on nii hokiklubi "Salavat Julajev" kui ka Salavati linn. Eesti-visiidi ajal vestlesime kohalike elanikega ja meile oli suureks üllatuseks, et meie rahvuskangelast Paldiskis tuntakse ja austatakse. Tõendiks selle kohta on väga ilus ja hoolitsetud koht, mis on lilledega kaunistatud," lisas Habibov.

Varem tsiteeris Sputnik Eesti Vene saatkonna esimese sekretäri Aleksei Kotelnikovi sõnu, et regioonidevahelisel tasandil arenevad Eesti ja Venemaa suhted sageli normaalsel viisil.

Pealegi pole mitte ainult Venemaa regioonidel Eestist paljugi õppida, vaid ka Eesti omavalitsustel – Venemaa kogemustest.

Näidetena tõi Kotelnikov Eesti lähedal asuva Pihkva linna, millest sai kiiresti ligitõmbav turismisihtkoht, aga ka Peterburi – tegelikult Venemaa teise, kultuuripealinna, kus toimub samuti palju positiivseid muutusi.

Loe lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Eesti iluvõimleja tõi Napolist kaasa ajaloolise medali – täpsustused
Põhja-Iirimaa võttis Eestilt võidu enne eesriide langemist
Eestist Uurali: "Levadia" poolkaitsja võib Vene klubisse üle minna
Tagid:
maailmameistrivõistlused, maadlus, Ufaa, Baškortostan, Eesti, sport

Peamised teemad