15:08 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Sport
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
46 0 0

Sel nädalavahetusel Tallinnas toimuv Tallinna Maraton toob kolmel päeval linna tänavatele enam kui 20 000 jooksusõpra.

TALLINN, 6. september — Sputnik. Tallinna Maratoni näol on tegemist nii Tallinna, Eesti kui ka kogu Baltimaade suurima liikumisharrastuse sündmusega, mille raames saavad Tallinna tänavatel nautida jooksmist ja kõndimist erineval tasemel ning vanuses spordisõbrad.

"Lisaks sportliku ja aktiivse eluviisi propageerimisele Tallinna ja Eesti elanike seas on Tallinna Maratonil märkimisväärne majanduslik mõju," ütles Kõlvart. "Jooksuvõistlusele saabub külalisi ligi 70 riigist, andes võimaluse Tallinna laiemalt tutvustada."

Tallinnas spordi valdkonda kureeriva abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on ees ootav nädalavahetus väga eriline, mis toob linna südamesse tuhandeid jooksusõpru üle maailma.

"Nii jooksu korraldajad, kui ka Tallinna linn on pingutanud, et maratoni nädalavahetus kujuneks meeldejäävaks spordipeoks ja suursündmus pakuks kõigile, nii osalejatele, pealtvaatajatele, kui ka linnaelanikele, vaid positiivseid kogemusi ja elamusi," rääkis Belobrovtsev.

Vabaduse väljak on Tallinna maratoniks valmis
© Sputnik / Денис Пастухов

Ta lisas: "Tallinna Maraton on linna spordiaasta tähtsündmus, mille õnnestumisse on aasta jooksul panustanud sajad inimesed tuhandeid töötunde. Tänan Tallinna Maratoni korraldajaid, vabatahtlike ja kõiki, kes on andnud Tallinna Maratoni korraldamisse oma panuse."

Vabaduse väljakul toimuvad ka kõigil päevadele Eesti tipp-muusikaartistide etteasted - DJ Anton Must, VillemDrillem, Liis Lemsalu, Band, ansambel Kala, Karl-Erik Taukar Band.

Täpsema programmi ja lisainfo leiab Tallinna maratoni kodulehelt

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, toimub Eestimaa pealinnas 6. kuni 8. septembrini rahvusvaheline Tallinna maraton, mis on Baltimaade suurim ja Eestis kõige laiahaardelisem üldrahvalik spordisündmus.

2018. aasta Tallinna maraton, kus osales üle 22 000 inimese 60 riigist, oli pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale. Seal jooksis ka Eesti president Kersti Kaljulaid, saavutades üldarvestuses 929. ning naiste seas 157. koha.

Loe lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna uudised
Tallinnas toimus teine täispikk Ironmani triatlonivõistlus - fotod
Tallinna Ironmani võitja: esikoht polnud eesmärk
Tartu maratoni võitis rajarekordiga soomlane Niko Koskela

Peamised teemad