16:49 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Sport
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
66 0 0

Sellest, miks Tallinna maratonil võidavad sageli kenyalased, jutustas Sputnik Eestile Sillamäe kergejõustikutreener Jevgeni Terentjev.

TALLINN, 7. september — Sputnik. Rahvusvaheline Tallinna maraton toimub Eesti pealinnas 6.–8. septembrini. "Kraad" kasvab iga päevaga: esimesel päeval joosti 5 km, teisel joostakse 10 km, viimasel päeval on kavas poolmaraton (21,1 km) ja maraton (42,195 km).

Sillamäe kergejõustikutreener Jevgeni Terentjev teatas Sputnik Eestile, et klubist Sillamäe Kalev osaleb Tallinna maratonil umbes 15 inimest 5 ja 10 kilomeetri distantsil: mõni tuleb lihtsalt hea õhkkonna ja seltskonna pärast, mõni tahab teostada oma sportlikke ambitsioone.

Тренер по легкой атлетике Евгений Терентьев
© Sputnik / Денис Пастухов
Sillamäe kergejõustikutreener Jevgeni Terentjev

Eesmärke treenerid sportlastele ei püstita, sest hooaeg on praktiliselt lõppenud, pealegi on see möödunud positiivselt.

Kenyalased: võitlus käib iga meetri pärast

Terentjevi arvates prevaleerib Tallinna maratonil sportlik komponent (näiteks selgitatakse maratonidistantsi tulemuste põhjal välja Eesti meistrivõistluste võitjad, osavõtjate hulgas on palju nimekaid sportlasi). Kuid oma koht on ka meelelahutusel: tugevad jooksjad tõmbavad ligi ka tavalisi kergejõustikusõpru.

Vastates küsimusele, miks Tallinna maratonil võidavad sageli kenyalased, märkis Terentjev, et neil on eelsoodumus jooksuks, samuti suur riigisisene konkurents.

Muide, lisas ta, pikamaajooksu traditsioone on ka Eestis, mistõttu Roman Fosti mullune võit ei ole juhuslik.

Sel nädalavahetusel Tallinnas toimuv Tallinna Maraton toob kolmel päeval linna tänavatele enam kui 20 000 jooksusõpra, edastas eile Sputnik Eesti

"Oluline on arvestada jooksude toimumisaegadega eriti laupäeva õhtul ning pühapäeva hommikul ja keskpäeval - siis on Põhja-Tallinnas, Haaberstis ja kohati kesklinnas autoga liikumine raskendatud," hoiatas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna Maratoni näol on tegemist nii Tallinna, Eesti kui ka kogu Baltimaade suurima liikumisharrastuse sündmusega, mille raames saavad Tallinna tänavatel nautida jooksmist ja kõndimist erineval tasemel ning vanuses spordisõbrad.

2018. aasta Tallinna maraton, kus osales üle 22 000 inimese 60 riigist, oli pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale. Seal jooksis ka Eesti president Kersti Kaljulaid, saavutades üldarvestuses 929. ning naiste seas 157. koha.

Loe lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

SEB Tallinna Maratonil purustati mitmeid rekordeid
Sputnik osales Tallinna maratonil
Tartu maratoni võitis rajarekordiga soomlane Niko Koskela
SEB Tallinna Maratoni võitis keenialane
Tagid:
treener, Balti riigid, Tallinn, Tallinna Maraton, sport

Peamised teemad