09:28 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Sport
lühendatud link
8610

Üks Eesti spordi tänaseid lipulaevu – odaviskaja Magnus Kirt – esindas väärikalt oma koduriiki äsja Valgevene pealinnas peetud Ameerika Ühendriikide ja Euroopa riikide parimate kergejõustiklaste maavõistlustel.

TALLINN, 12. september — Sputnik, Deniss Pastuhhov. 9. ja 10. septembril Minskis Dünamo olümpiastaadionil toiminud kahepäevased kergejõustikuvõistlused Euroopa ja USA koondiste vahel lõppesid eurooplaste võiduga. Oma panuse Euroopa võiduskoori andis ka Eesti odaviskaja Magnus Kirt.

Vana Maailm pole veel oma jaksu kaotanud

Kahe võistluspäeva tulemusena kogusid Vana Maailma esindajad ühtekokku 724,5 punkti, samas kui ameeriklaste punktisumma küündis napilt üle kuuesaja piiri – nende tulemuseks oli 601,5 punkti. Euroopa oli liidrikohal ka USA-ga jõukatsumise esimesel päeval, edestades vastast 16 punkti võrra (328 punktiga 312 vastu).

Кубок победителю легкоатлетического матча Европа — США
© Фото : Europe-USA
Euroopa — USA kergejõustiku maavõistluste võidukarikas

Euroopa koondisse kulus ka üks sportlane Eestist – odaviskaja Magnus Kirt, kes tunnistati 2018. aastal Eesti parimaks sportlaseks ja kellest sai seejärel kopsaka rahalise preemiaga riikliku aastapreemia laureaat.

Копьеметатель Магнус Кирт и конькобежка Саскиа Алусалу с наградами лучшему спортсмену и спортсменке Эстонии 2018 года
© Фото : Olen Olümpiafänn
Odaviskaja Magnus Kirt ja kiiruisutaja Saskia Alusalu Eesti 2018. aasta parima mees- ja parima naissportlase autasuga

2019. aasta augusti lõpul võitis Kirt tulemusega 89,13 meetrit odaviskes esimese koha Šveitsis Zürichis toimunud maineka Teemantliiga finaaletapil.

Oda jäi Euroopale truuks

Ka Minskis kaitses Magnus Kirt kenasti Eesti ja Euroopa au, võites oma võistlusalal teise koha tulemusega 88,91 meetrit. Eesti odaviskaja jäi alla vaid teisele eurooplasele – sakslasele Johannes Vetterile, kes oma parimal katsel lennutas oda 90,3 meetri kaugusele. Odaviske medalikolmiku lõpetas samuti sportlane Baltimaadest – leedulane Edis Matusevičius (83,54). Nii jätsid eurooplased igatahes USA odaviskajad pika ninaga.

Sputnik Eesti on juba vahendanud Eesti Kergejõustikuliidu presidendi Erich Teigamägi sõnu, mida ta väga kiitvas toonis lausus Minski linna kohta võistluspaigana. Selle üheks põhjuseks oli hiljuti renoveeritud Dünamo olümpiastaadion, millest on saanud kergejõustiklastele hästi meelepärane võistluskoht.

Президент союза легкой атлетики Эстонии Эрих Тейгамяги
© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi

Mis puudutab Kirti, siis tõenäoliselt arvatakse ta tänavuse kalendriaasta tulemuste põhjal taas Eesti parima sportlase kandidaatide hulka. "Kirt on purustanud mitu Eesti rekordit ning rahvusvahelisel areenil tublisti silma paistnud, nii et selle auhinna on ta igati ära teeninud," ütles portaalile Sputnik Eesti 2018. aasta parima sportlase tetatavakstegemise eelõhtul eesti jooksumees Aleksandr Kulešov. Tuntud vehkleja Nikolai Novosjolov tõstis oma ennustuses esile just odaviskajat.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Euroopa mängud 2019
Eesti naiskorvpallurid võitsid Euroopa mängudel Minskis hõbemedalid
Eestist Uurali: "Levadia" poolkaitsja võib Vene klubisse üle minna
Enden: Eesti korvpallinaiskonna hõbe Euroopa mängudelt on kulla kaaluga
Tagid:
Valgevene, USA, Euroopa, sport, Magnus Kirt

Peamised teemad