© Sputnik / Денис Пастухов
Sport
lühendatud link
12 0 0

Koduväljakul mänginud Tallinna Flora alistas Eesti meistrivõistluste sarjas Paide linnameeskonna ja võitis kaks vooru enne meistrivõistluste lõppu kuldmedalid.

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. Eesti jalgpallimeistrivõistluste 34. vooru viimane matš toimus A. Le Cock Arenal pühapäeval, 27. oktoobril. Liider Tallinna Flora võttis vastu Paide linnameeskonna ja võitis 1-0. Floralaste ja Paide kohtumine toimus väljakuulutatud tormihoiatuse ajal. Vihm oli nii tugev, et kanalisatsioon ei pidanud vastu - vesi ei voolanud väljakult ära ja pall jäi tihti vette kinni.

Flora ja Paide matš peeti vihmas
Võistkonnad olid vaatamata keerulistele ilmastikutingimustele häälestatud kindlameelselt: Flora üritas võita koos mänguga ka meistritiitlit, Paide vajas punkte, et jätkata võitlust hõbeda või pronksi pärast. Esimene poolaeg möödus võrdses võitluses. Flora, nagu liidrile kohane, paistis pisut enesekindlamana.

Paide jalgpallurid võitlesid kaitses raevukalt ja nende vasturünnakud olid ohtlikud. Kõige ohtlikum moment oli 13. minutil Flora poolkaitsja Konstantin Vassiljevil, kuid väravavaht Mait Toom püüdis madala palli.

Teisel poolajal oli väljakul vett vähem, kuid mitte võitlust, mis väljendus suures hulgas vigades ja mitmes kollases kaardis.

Väravavõimalusi polnud nii palju: Flora surve jäigi surveks ja Paide vasturünnakud olid ohtlikud ainult potentsiaalselt. Kuni 85. minutini, kui Flora ründaja Erik Sorga pääses peaaegu väljaku keskelt üks-ühele väravavahiga ja kaitsja Karl Mööl ta karistusalas maha niitis.

Mööl sai punase kaardi ja Sorga lõi ise edukalt penalti - 1: 0.

34. vooru mängud algasid laupäeval, 26. oktoobril, kui mängiti kolm matši. Narva Trans oli võõrsil tugevam Viljandi Tulevikust 2:0 (Eduard Golovljov lõi mõlemad väravad) ja Tartu Tammeka alistas Tallinnas Kalevi 2:1 (külaliste väravad lõid Andre Paju ja Tristan Koskor esimesel poolajal, nigeerlane Musa Alli lõi teisel poolajal vastuvärava).

Tallinna Levadia võttis Maardult kolm punkti, alistades kohaliku meeskonna kindlalt - 4:1. Nikita Andrejev avas 31. minutil skoori, 43. minutil kahekordistas Kirill Nesterov külaliste edu. 65. minutil vähendas Nigeeria leegionär Jasper skoori, kuid Marek Kaljumäe ja Artjom Komlovi väravad (vastavalt 72. ja 86. minutil) viisid Maardu linnameeskonna lüüasaamiseni ja jätsid ta tabeli viimasele reale.

Нападающий таллиннской Левадии Никита Андреев
Tallinna Levadia ründaja Nikita Andrejev

Pühapäeval, 27. oktoobril toimus lisaks Flora ja Paide mängule ka teine ​​kohtumine - Saaremaal mängisid Kuressaare ja Nõmme Kalju. Külalised läksid ukrainlase Vladislav Homutovi väravast ette juba 4. minutil.

Skoor 1:0 püsis ka 61. minutil, kui ilmastikuolud - väga tugev tuul ja vihm - muutusid liiga ekstreemseteks. Kohtunik otsustas, et sellistes tingimustes on matši võimatu jätkata ja katkestas kohtumise. See mängitakse lõpuni tõenäoliselt juba esmaspäeval.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud et eelmisel hooajal selgus Eesti meister alles viimases, 36. voorus – tiitli võitis ilma ühegi katuseta mänginud Nõmme Kalju. Eesti meistrivõistluste hõbeda ja pronksi võitjad olid vastavalt Levadia ja Flora.