04:24 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Sport
lühendatud link
Seefeldi dopinguskandaal (11)
48 0 0

Endine Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver mõisteti süüdi sportlaste kallutamises dopingu tarvitamisele ja ta sai kriminaalkaristuse.

TALLINN, 14. november — Sputnik. Kohus karistas endist Eesti suusakoondise peatreenerit Mati Alaveri tingimisi vabadusekaotusega, tunnistades ta süüdi sportlaste kallutamises dopingu tarvitamisele.

65-aastane Alaver ise enda süüd ei tunnista. Dopinguskandaali uurimine jätkub Austrias ja Saksamaal.

Мати Алавер
© Фото : Suusk Blogspot
Mati Alaver tunnistati kohtus süüdi

Sputnik Eesti teatas varem, et Austria võimud pidasid 27. veebruaril kinni murdmaasuusatajad Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu, kes tunnistasid veredopingu tarvitamise üles. 4. märtsil teatas suusataja Algo Kärp, et ka tema on veredopingut kasutanud.

Antud juhtumil viivad mitmed jäljed Eesti murdmaasuusatamise treeneri Mati Alaveri ja kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpaluni. Alaver on tunnistanud, et jagas Tammjärvele ja Kärbile dopinguarst Mark Schmidti kontakti. Andrus Veerpalu pole kommentaare jaganud.

President Kersti Kaljulaidi otsusega võeti Mati Alaverilt talle antud kaks riiklikku teenetemärki. Alaveril tuli tagastada talle 2001. aastal antud Eesti Punase Risti IV klassi ja 2006. aastal antud Valgetähe III klassi teenetemärk.

11. märtsil esitati Mati Alaverile kahtlustus seoses dopingule tarvitamise kallutamisega. Juhtiva riigiprokuröri Taavi Perni sõnul on Austria ja Saksamaa Liitvabariigi prokuratuur andnud piisava ülevaate, milliseid kuritegusid uuritakse sealsete menetluste raames.

Lugege lisaks: 

Teema:
Seefeldi dopinguskandaal (11)

Samal teemal

Seefeldi dopinguskandaal
Tagid:
süüdistus, doping, suusatajad, sport, Mati Alaver

Peamised teemad