12:10 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Sport
lühendatud link
Seefeldi dopinguskandaal (11)
8030

Miks suuski või püssi võidakse formaalselt pidada dopinguks, sellest jutustas kommentaaris Sputnik Eestile endine Eesti koondise laskesuusataja, 2014. aasta taliolümpiamängudel Venemaal Sotšis osalenud Daniil Steptšenko.

TALLINN, 15. november — Sputnik. Sellest, et tippsport on algusest peale olnud ebaõiglane erinevate lähteandmete tõttu, teatas Steptšenko kommenteerides dopinguga vahele jäänud Eesti suusatajate ja kohtus süüdi mõistetud treeneri Mati Alaveri lugu.

Steptšenko ei pese sportlasi süüst puhtaks, kuid ta on märkinud, et Eestist pärit suusatajatel, sealhulgas laskesuusatajatel, on äärmiselt keeruline konkureerida talialade maailmaeliidiga ja soov proovida dopingu abil edu saavutada on mõistetav.

Sportlaste tingimused on ju algusest peale olnud erinevad, ja see puudutab isegi varustust. Nii anti Steptšenkole tema sportlasepõlves hooajaks mitu paari suuski.

"Ma ei ole kindel isegi selles, et need olid keskklassi suusad. Aga Martin Fourcade'i heaks (Prantsuse laskesuusataja, üks maailma parimatest — toim) töötab terve Rossignoli tehas kõigi oma tehnoloogiatega. Fourcade on maailmas number üks ja talle antakse parimaid suuski," sõnas sportlane.

Daniil Steptšenko venekeelse kommentaari saab kuulata siin:

Эстонский биатлонист объяснил, почему даже лыжи могут считаться допингом

Steptšenko arvamust Eesti suusaspordi olukorrast saab lugeda Sputnik Eesti korrespondendi materjalist. Eesti koondise endise laskesuusataja meelest on Eesti profisuusatamist tabanud veredopinguloo tagajärjel viimne, hävitav hoop.

Lugege lisaks: 

Teema:
Seefeldi dopinguskandaal (11)

Samal teemal

Seefeldi dopinguskandaal
Tagid:
doping, sport, Daniil Steptšenko, Mati Alaver

Peamised teemad