07:33 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Sport
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
33 0 0

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul jätkab linn tuleval aastal varasemat suundumust tagada linlastele erinevad võimalused liikumisharrastustega tegelemiseks ja spordist osa saamiseks.

TALLINN, 17. november — Sputnik. 2020. aastal kahekordistuvad investeeringud Tallinna spordi, vaba aja ja noorsootöö valdkonda ning tegevuskulud kasvavad tänavusega võrreldes 7,1 %.

"Läbi sporditegevuse toetuse toetame 5,7 miljoni euroga 22 500 noort vanuses 7-19 ning vanusepiiranguta püsiva töövõimetusega (vähemalt 40%) harrastaja sporditegevust ja panustame jätkuvalt noorsportlaste terviseuuringutesse. Ühtlasi soovime pöörata suuremat tähelepanu ka liikumisharrastusele, arendades edasi linna terviseradade võrgustikkus ja toetades võistlussarja "Tallinn liigub!"."

Семейное мероприятие в честь Дня отца в районе Кесклинн
© Sputnik / Вадим Анцупов

Linn investeerib noorte ja andekate tippsportlaste arengusse läbi Tallinna Spordikooli ligi 1,4 miljoni eurot. Spordikooli toel tippspordis läbilöömiseks vajalikest toetustest ja tegevustest saab osa enam kui 500 noort andekat sportlast ja rohkem kui 50 treenerit.

Niisamuti jätkub Sport Kooli programm, mille tegevust rakendatakse 17 Tallinna koolis. Tegemist on 7-8 aastastele koolinoortele suunatud programmiga, mille raames tutvustatakse koostöös spordiklubide ja kvalifitseeritud treeneritega õpilastele erinevate spordialade põhitõdesid. 

Koostöös riigiga panustatakse Kalevi staadioni rekonstrueerimisse, mille I etapi rekonstrueerimistööd peaksid lõpule jõudma 2020. aasta lõpuks. Linnaeelarvesse on Kalevi staadioni remondiks kavandatud 1,8 miljonit eurot ning Kadrioru staadioni harjutusväljaku renoveerimiseks miljon eurot. Järgmisel aastal alustatakse ka Tallinna Spordihalli kergejõustikuhalli rekonstrueerimisprojekti koostamisega, milleks on planeeritud 350 000 eurot. 

Sputnik Eesti kirjutas aasta alguses, et peamised 2019. aasta spordiüritused Tallinnas on Euroopa Sumo meistrivõistlused (19. – 21. aprill); Juunioride maadluse maailmameistrivõistlused (12.-18. august); Maailma jäähoki meistrivõistlused, I divisjon, B grupp (28. aprill - 4. mai); Vaegkuuljate kergejõustiku maailmameistrivõistlused siseruumides (14. märts - 17. märts); Tallinna Maraton (6.-8. september); Ironman Tallinn (3.-4. august).

Eesti vehklejate jaoks sai Tallinna Mõõk läbi
© Sputnik / Вадим Анцупов

Koole ootab ees renoveerimine

Hariduse eest vastutav Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev rääkis tänavu suve lõpus Sputnik Eestile, milleks pidid pealinna koolid, õpilased ja lapsevanemad 2019/2020 õppeaastaks valmis olema.

Investeeringutest ja remondivõimalustest rääkides ütles abilinnapea, et renoveerimisele läheb  Mustamäe kool, Arte gümnaasium, mis samuti kavatsetakse täielikult korda teha. Renoveeritud koolihoone avatakse 2021. aastal.

Renoveerimise ootel on ka Haabersti vene õppekeelega gümnaasium. Samuti renoveeritakse Belobrovtsevi sõnul täielikult Lasnamäe põhikooli hoone.

"Lasteaedade ja koolide remondiplaane lähiaastateks on palju, neid ei jõua kõiki üles lugeda. Eesmärk on lähitulevikus ära remontida kõik koolid. Ja siis algab teine ring, hakatakse remontima neid koole, mida remonditi 2000. aastate alguses," lubas Vadim Belobrovtsev.

Lugege lisaks:

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna linnapea viis läbi sportlaste soojendusharjutusi — video
Tallinnas süüdati jõulupuu tuled — algas imede ja muinasjuttude aeg
Tallinna Sügisjooksu võit läks Ukrainasse
Vaata, kuidas süüdati jõulupuu tuled Tallinna Raekoja platsil — video
Tallinn korraldab esmakordselt saalijalgpalli meistriliiga valikturniiri
Tagid:
noored, Vadim Belobrovtsev, investeering, Tallinn, sport

Peamised teemad