07:39 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Sport
lühendatud link
Dopingusõda (74)
10

Kommenteerides WADA soovitusi tunnistada RUSADA dopinguvastasele koodeksile mittevastavaks, teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov, et Moskva kavatseb hea seista "ausa kõneluse vajalikkuse eest".

TALLINN, 26. november — Sputnik. Esmaspäeval soovitas WADA kontrollikomitee tõrjuda Venemaa neljaks aastaks rahvusvahelistelt võistlustelt kõrvale: keelata suurvõistlustel osalemine, võtta koondiselt võimalus võistelda oma riigilipu all ning lubada võistlema ainult "puhtaid" sportlasi, edastab RIA Novosti.

Tema sõnul ei tasu teha ennatlikke järeldusi, kuna Maailma Antidopingu Agentuuri otsused ei ole lõplikud, neid hakkab veel vaagima täitevkomitee.

WADA soovitused

Eile soovitas WADA kontrollikomitee tõrjuda Venemaa neljaks aastaks rahvusvahelistelt võistlustelt kõrvale: keelata suurvõistlustel osalemine, võtta koondiselt võimalus võistelda oma riigilipu all ning lubada võistlema ainult "puhtaid" spurtlasi.

RUSADA taastab usaldust
© Sputnik / Владимир Песня

Lõpliku otsuse langetab WADA täitevkomitee 9. detsembril.

Maailma Antidopingu Agentuur jättis RUSADA juba 2015. aastal antidopingu agentuuri staatuseta. 2018. aasta septembris õnnestus see tingimusel, et WADA ekspertidele esitatakse Moskva dopingulabori andmebaas, taastada.

Nüüd kahtlustatakse Venemaad nende tõendite manipuleerimises: komitee arvates erineb jaanuaris üle antud andmebaas sellest, mis oli juba WADA käsutuses.

Venemaa osapool andis sel puhul vastused 31 küsimusele. Läinud nädalal vaatas kontrollikomitee need vastused ja ekspertide aruanded läbi ning soovitas ikkagi RUSADA WADA liikmestaatusest ilma jätta.

Lugege lisaks: 

Teema:
Dopingusõda (74)

Samal teemal

Moskva valmistab ette sanktsioone WADA töötajate vastu
WADA eemaldas keelatud ainete nimekirjast alkoholi
WADA kardab ROK-i kättemaksu Venemaa eest
Kohus arestis WADA vilepuhuja Rodtšenkovi vara
WADA võttis tagasi kahtlustused Venemaa sportlaste suhtes
Tagid:
Sergei Lavrov, Venemaa, sport, RUSADA, WADA

Peamised teemad