21:01 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Sport
lühendatud link
Dopingusõda (74)
0 0

Maailma Antidopinguagentuur ehk WADA määras Šveitsis Lausanne'is toimunud kogunemisel Venemaa sportlastele nelja aasta pikkuse võistluskeelu.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Venemaa sportlased ei saa osa võtta järgmise aasta Tokyo ja 2022. aasta Pekingi olümpiamängudest. Samuti ei saa nende riigi jalgpallikoondis osaleda 2022. aasta MM-finaalturniiril Dohas.

Sportlased, kes tõestavad, et nad ei ole osalised suures dopinguskandaalis, saavad suurvõistlustel neutraalse lipu all siiski võistelda, edastab ERR. Veel ei tohi Venemaa WADA otsuse järgi korraldada järgmise nelja aasta jooksul rahvusvahelisi tiitlivõistlusi ega selleks õigust taotleda.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et 25. novembril soovitas WADA kontrollikomitee tõrjuda Venemaa neljaks aastaks rahvusvahelistelt võistlustelt kõrvale: keelata suurvõistlustel osalemine, võtta koondiselt võimalus võistelda oma riigilipu all ning lubada võistlema ainult "puhtaid" sportlasi.

"On neid, kes tahavad nihutada Venemaa kaitsepositsioonile, süüdistatava seisundisse. Kusjuures süüdistatavaks sisuliselt kõiges ja kõikjal, mis iganes rahvusvahelise elu valdkond ka võtta: konfliktid, majandus, energeerika, gaasijuhtmed igal pool rikub või teeb Venemaa midagi, mis pole mingile ühele või mõnedele lääneriikidele kasulik," kommenteeris Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров
© Sputnik / Григорий Сысоев
Venemaa välisminister Sergei Lavrov

Maailma Antidopinguagentuur WADA jättis Venemaa antidopingu agentuuri RUSADA 2015. aastal antidopingu agentuuri staatuseta. 2018. aasta septembris õnnestus see tingimusel, et WADA ekspertidele esitatakse Moskva dopingulabori andmebaas, taastada.

Вывеска на здании Российского антидопингового агентства (РУСАДА)
© Sputnik / Владимир Песня
Venemaa antidopingu agentuuri RUSADA

Nüüd kahtlustatakse Venemaad nende tõendite manipuleerimises: komitee arvates erineb jaanuaris üle antud andmebaas sellest, mis oli juba WADA käsutuses.

Venemaa osapool andis sel puhul vastused 31 küsimusele. Novembri teisel poolel vaatas kontrollikomitee need vastused ja ekspertide aruanded läbi ning soovitas ikkagi RUSADA WADA liikmestaatusest ilma jätta.

Lugege lisaks: 

Teema:
Dopingusõda (74)

Samal teemal

Dopingusõda
Tagid:
Venemaa, keeld, WADA, sport

Peamised teemad