19:57 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Sport
lühendatud link
Dopingusõda (74)
20

Venemaa riigipea Vladimir Putin nimetas Maailma Antidopingu Agentuuri (WADA) otsust Venemaa suhtes politiseerituks.

TALLINN, 13. detsember — Sputnik. Empaspäeval eemaldas WADA Venemaa sportlased neljaks aastaks osalemast rahvusvahelistel võistlustel, kaasa arvatud olümpiamängudel ja paraolümpial. Võistlustele lubatakse ainult "puhtaid" Venemaa sportlasi, kes asuvad võistlema neutraalses staatuses.

"Nii on olnud juba Rooma õiguse aegadest peale Karistused ei saa olla kollektiivse loomuga ega laieneda inimestele, kellel ei ole teatud rikkumistega midagi pistmist – ja sellest saavad kõik aru," ütles Putin Pariisis Normandia formaadi tippkohtumise tulemustele pühendatud pressikonverentsil, edastab raadio Sputnik

Ta nentis, et selle otsuse aluseks on "poliitilised kaalutlused, millel ei ole midagi ühist spordialaste huvide ega olümpialiikumisega."

"Mis on pinnale kerkinud ja mida ma kohe näen, on see, et Venemaa Riikliku Olümpiakomitee vastu kaebusi ei ole, aga kui tema suhtes pole kaebusi, siis peab riik esinema oma lipu all. Nii on kirjas olümpiahartas," ütles president.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Maailma Antidopinguagentuur ehk WADA määras Šveitsis Lausanne'is toimunud kogunemisel Venemaa sportlastele nelja aasta pikkuse võistluskeelu.

Venemaa sportlased ei saa osa võtta järgmise aasta Tokyo ja 2022. aasta Pekingi olümpiamängudest. Samuti ei saa nende riigi jalgpallikoondis osaleda 2022. aasta MM-finaalturniiril Dohas.

Sportlased, kes tõestavad, et nad ei ole osalised suures dopinguskandaalis, saavad suurvõistlustel neutraalse lipu all siiski võistelda. 

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova juhtis WADA otsust kommenteerides tähelepanu sellele, et viimastel aastatel on selle organisatsiooni tegevus keskendunud üksnes Venemaale.

"Tegemist ei ole enam lihtsalt ebaausa konkurentsiga, vaid käib reegliteta heitlus, aga võib-olla koguni sõda," väitis välisministeeriumi esindaja.

Venemaa koondise poksijad teatasid kolmapäeval, et ilma oma riigiliputa nad 2020. aastal Tokyos toimuvatele olümpiamängudele ei lähe.  Venemaa Poksiföderatsiooni peasekretäri Umar Kremljovi arvates pole WADA skandaalne avaldus mitte Venemaa, vaid kogu maailma spordi probleem ja süüdistada ei tuleks mitte riiki, vaid "mingit konkreetset föderatsiooni".

Vaadake lisaks: 

Teema:
Dopingusõda (74)

Samal teemal

Dopingusõda
Tagid:
poliitika, doping, sport, WADA, Vladimir Putin

Peamised teemad