12:20 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Tuludeklaratsiooni täitmine

Nädala pärast algab tuludeklaratsiooni esitamine

© Sputnik / Вадим Анцупов
Tehnoloogia
lühendatud link
28 0 0

Täpselt nädala pärast algab Eestis tuludeklaratsioonide esitamine. Kuid juba tänasest võib ametkonna virtuaalkeskkonnas tutvuda dokumendi eeltäidetud versiooniga.

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et alates tänasest kuni kolmapäevani saab ametkonna virtuaalkeskkonnas tutvuda eeltäidetud tuludeklaratsiooniga, mille esitamise periood algab 15. veebruaril. Oma tulud peavad deklareerima kõik Eesti residendiks olevad füüsilised isikud.

Residendiks loetakse isikut, kelle alaliseks elukohaks on Eesti või kui see isik viibib riigi territooriumil vähemalt 183 ööpäeva viimase 12 kuu jooksul.

Osa teabest kannab Maksu- ja tolliamet ise deklaratsiooni, tingimusel, et maksumaksja tööandja, õppeasutus, krediidiasutus või muu asutus, millega isik seotud on, on need andmed varem ametkonnale edastanud. Eeltäidetud tuludeklaratsiooni võib vaadata ameti virtuaalkeskkonnas ja selle väljatrükki on võimalik saada teenindusbüroost Lõõtsa tn 8A.

Deklaratsiooni esitamine: nutitelefon on abiks

Deklaratsiooni võib esitada alates järgmisest esmaspäevast sellesama virtuaalkeskkonna kaudu, kusjuures seda võib teha ka nutitelefoni abil. Enesestmõistetavalt võib dokumendi ära tuua teenindusbüroosse või saata postiga.

Maksu- ja tolliamet rõhutab, et enammakstud tulumaksu tagastamine nendele, kes esitasid deklaratsiooni elektrooniliselt, algab kaks kuud varem, 29. veebruaril. Neile, kes valisid muu variandi, algavad väljamaksed alles 20. aprillil. Üksikasjalik teave deklaratsiooni täitmise kohta on saadaval Maksu- ja tolliameti ametlikul koduleheküljel.

Olulised kuupäevad
Olulised kuupäevad

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  20
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  8