18:37 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Elektrooniline hääletamine.

Euroopa Kosmoseagentuur palub Eestilt abi

© AFP 2018 / RAIGO PAJULA
Tehnoloogia
lühendatud link
2530

Eestit külastanud Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) delegatsioonile avaldas sügavat muljet Eesti e-riigi tase ning võimekus digiteerimise kaudu riiki efektiivsemaks muuta.

TALLINN, 8. märts — Sputnik. ESA liikmed käisid eile Eestis, et tutvuda Eesti IT-sektori võimalustega panustada kosmose arengusse, teatas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir ütles, et Eesti on üks kahes riigist, mille IT-sektoriga tutvumiseks delegatsioon kohale sõitis. Teiste riikidega peetakse konsultatsioone telefoni teel.

„Euroopa Kosmoseagentuuri pöördumist Eesti poole oma digitaliseerimise agenda elluviimiseks tuleb kahtlemata võtta kui suurepärast võimalust meie IT-sektori ettevõtetele. Olles värske ESA liikmesriik on meie ülesandeks agentuuri pakutav targalt ära kasutada ning targad IT-lahendused, mis viivad organisatsiooni ühele tasemele, on just need, mis ESA-l kui rahvusvahelisel organisatsioon täna hädasti vaja on," lausus Oviir.

ESA digiagenda eestvedaja Dr Gunther Kohlhammer oli Eesti e-riigist vaimustuses, märkides, et on veendunud, et digiteerimise valdkonnas on Eesti kindlasti teenäitaja. „Hämmastav, kui kiiresti ja efektiivselt on erinevad e-teenused välja arendatud ning kogu riigi toimimine kordades efektiivsemaks muudetud," lausus Kohlhammer.

Eilsel kohtumisel arutleti andmekaitsepoliitika üle ja küsiti eestlaste nõu, kuidas mugavamalt korraldada ESA erineva oskusteabe ja andmete tõhus liikumine ESA ja liikmesriikide vahel.

Kohtumise lõpuks lepiti kokku, et Eesti edastab oma ettepanekud, kuidas agentuuri toimimine läbi innovaatilise protsessi- ja andmejuhtimise uuele kvaliteedi tasemele viia. Ettepanekud esitatakse ESA-le märtsi lõpuks.

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  20
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36