17:50 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Narvalane Altai Zeinalov.

Narvalane lõi ainulaadse muinasjutumaailma mobiiliseadmetele

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Tehnoloogia
lühendatud link
2730

Narvalane Altai Zeinalov töötas koos oma meeskonnaga välja ebatavalise lastele mõeldud mobiilirakenduse. Need on muinasjutud, kus iga laps saab muutuda peakangelaseks.

ТАLLINN, 15. juuni — Sputnik. Nende innovaatiline projekt nimetusega „Väikesed lood" osaleb ülevenemaalisel mobiilirakenduste konkursil „Kuldne rakendus 2016".

Üldrahvalikul online-hääletusel publiku lemmiku auhinnale jõudis narvalase ja tema kaastöötajate projekt kolme parima hulka. Projekti „Väikesed lood" kasuks saab hääletada kuni 17. juunini, viimane kuupäev kaasa arvatud Kuid võitjad erinevates nominatsioonides valib välja žürii ja juuni lõpul toimub Moskvas auhindade üleandmine.

Konkurss „Kuldne rakendus 2016" on korraldatud eesmärgiga tuvastada mobiilitööstuse kui tööstusharu seisund, edendada edukamaid projekte ja aidata parimatel rakendustel jõuda laiema publikuni.

„Meie eesmärk on — saada parimaks lastele mõeldud mobiilirakenduste loojaks," ei salga ambitsioone Tallinna ülikooli vilistlane Altai Zeinalov.

Rahvusvaheline meeskond

Narvalane loob muinasjutte, kuid nende kujundamiseks rakenduses „Väikesed lood" on töösse kaasatud spetsialistide meeskond Eestist, Venemaalt ja Gruusiast — programmeerijad, kunstnikud ja helilooja.

Töö on mahukas ja vaevanõudev, eriti kunstnikele, kuna muinasjuttudega kaasneb ju tohutu hulk illustratsioone. Näiteks „Öise saladuse" kallal töötas meeskond üle kuue kuu. Rakenduses on ka muinasjutud „Julge kotkapoeg", „Merelilia", „Eredam kui täht" ja „Võlukuusk".

„Kõige sellega hakkasin ma tegelema kolm aastat tagasi oma väikevenna Rafaeli rõõmuks, kui ta oli nelja-aastane," ütleb Altai. „Alguses lõin väikesi lihtsaid video-multifilme, helindades neid oma häälega. Vennakesele meeldis, et multikates kõlab minu hääl."

Õpetliku sisuga

Hiljem otsustas vanem vend luua animafilmi, kus noorem saaks kehastuda peategelaseks. Tulemusena oli väikemehel hästi huvitav mitte ainult kuulda vanema venna häält, vaid ka näha iseennast muinasjutu tegelaste seas. Kusjuures lood on õpetliku sisuga, kasvatades headust ja vaprust, soovi hoolitseda oma lähedaste eest ja oskust mitte ainult endale mõelda.

Kujunduse unikaalsus seisneb selles, et rakendus võimaldab paigutada muinasjutu teksti iga lapse nime, kes tänu sellele saab üheks oma loo kangelaseks.
Praegu kõlavad „Väikeste lugude" muinasjutud vene ja inglise keeles, kuid valmimisel on ka saksakeelsed variandid. Rakendus on allalaaditav kõigisse iPhone ja iPad seadmetesse alates versioonist iOS 8.0 ja sellest edasi. Alla laadida saab seda aadressilt https://itunes.apple.com/app/id977016099.

 

 

Peamised teemad