22:08 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Tehnoloogia
lühendatud link
26 0 0

Sputnik tutvustab viie esimese idufirma noori väljatöötajaid, kes on veendunud, et nende toodang muudab meie elu mugavamaks ja meeldivamaks.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Igal päev ilmub kõige erinevamates eluvaldkondades tuhandeid uusi projektie Praktilise ellurakendamiseni, seda enam masstootmise ja ärieduni jõuavad nendest üksikud.

Uute tehnoloogiate ja innovatsiooni esitlusareen StartUpShow Moskvas esitleb iga kuu kümneid Venemaa noorte innovatiivseid projekte. Sputnik valis välja viis projekti, mis on võibolla võimelised muutma tulevikku.

"Elav" tõlk SpeakUs

Mobiilirakendus SpeakUs on "elav" tõlk, kes võimaldab ületada keelebarjääri praktiliselt igas maailma punktis. See võimaldab suisa minutiga leida on-line režiimis tõlki.

В SpeakUs работает более полусотни профессионалов
© Sputnik
Teenust osutab rohkem kui poolsada professionaalset tõlki.

"Rakenduse loomise idee tekkis, kui mu vennal tekkis ärikohtumisel Rootsis keelebarjäär. Alates mobiilirakenduse käivitamisest on seda kuu ajaga alla laaditud rohkem kui 2500 korda. Teenust osutab rohkem kui poolsada professionaalset tõlki, kes on-line režiimis tõlgivad tekste 16 keelde," rääkis portaalile Sputnik üks projekti SpeakUs loojatest Ruslan Musin. Lähimal ajal ilmub programmi ka viipekeel.

Pärituul Widly

Widly on rakendus spordialade harrastajatele, kus on oluline tuule suund ja tugevus. Mihhail Askelrodi programm ei jälgi mitte üksnes ilma maailma igas punktis, vaid loob ka suhtlusplatvormi.

"Iga spoti (koht kaardil) ümber ilmub jututuba, kus mõttekaaslased saavad reaalajas sõnumeid vahetada. Ilm ja tuul on suhtluse ajendiks," jutustas Mihhail.

Apple ja Androidi kasutajad võivad Widly oma seadmesse tasuta alla laadida. Rakendus on juba populaarsust võitmas Lääne-Euroopas ja USA-s — üle 140 tuhande allalaadimise. Kasutajate seas on purjetajaid, kalamehi, jalgrattureid ja golfimängijaid.

"Oleme veendunud, et meie projektile puhub tuul Forbsi nimekirja suunas," viskas looja Mihhail nalja ja soovis kõigile pärituult.

Elustuvad värvid

KidsDevar on maailma esimene "lisatud reaalsusega" raamatutrükk.

"Raamatuturg on ulatuslik segment, mis osutus ideaalseks võimaluseks meie varem välja töötatud tehnoloogia rakendamiseks," rääkis selle looja Sergei Semjonov.

Nii tekkisid võluvärvid. Laps joonistab värvilise pildi ja skaneerib selle siis erilise programmiga nutitelefoni või tahvelarvutisse ja pilt ärkab kolmemõõtmelisena ellu. Aastaga on müüdud pea miljon "võluraamatut", tellimusi tuleb ka välismaalt. Kuidas see toimub, vaadake videolt.

Diagnoosida soolaladestusi

MineGenics on idufirma, mille ajalugu on alles algamas. Biotehnoloogide meeskond eesotsas Amina Ibragimovaga töötas välja uue kaltsinoosi (kaltsiumisoolade kogunemine vere-soonkonna pehmetes kudedes) diagnostikameetodi. Tehnoloogia seisneb biomarkerite komplektis ja eriprogrammis, mis annab arstidele soovitusi personaalse raviplaani koostamiseks.

"Meie süsteem kasutab meetodeid, mis paistavad silma oma suhtelise odavuse poolest ja neid rakendatakse paljudes teadus- ja meditsiinikeskustes," märkis Ibragimova. 2015. aastal omistati initsiatiivile residendistaatus innovatsioonikeskuse "Skolkovo" baasil.

Lumidrops — mahe pehme valgus

Kas olete kunagi mõelnud sellele, et ruumi on võib valgustada ka ilma selleks elektrienergiat kulutamata? Timofei Rakin ja Sergei Katšin tõestasid, et see on võimalik. Lumidrops on autonoomne valgusdioodmoodul, mis võib põleda kuni 5 aastat 12 tundi ööpäevas kulutades seejuures minimaalselt elektrienergiat. Ühe dioodi jaehind on praegu 2,99 dollarit ehk 200 rubla.

LumiDrops annab mahedat pehmet valgust: kolmest kuni viiest dioodist piisab vannitoa valgustamiseks," ütles intervjuus portaalile Sputnik Timofei Rakin.

Projekti loojad loodavad jõuda 150% kasumisse kahe aasta pärast.

 

 

Samal teemal

Sputnik StartUp Show tutvustab teie projekte maailmale

Peamised teemad