05:12 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Tehnoloogia
lühendatud link
6610

Esitleme teile Venemaa innovatsiooniprojektide teist viisikut, millel Sputnik toimetuse arvates on juba lähimate aastate jooksul kõik võimalused maailmakuulsaks saada.

TALLINN, 22. juuni — Sputnik. väikese ja keskmise suurusega äriettevõtete esitlusel StartUpShow, mis koostöös portaaliga Sputnik otsib ja toetab idufirmasid rohkem kui 30 riigis, presenteeriti järjekordseid projekte.

Lõpmatu mälupulk

Mälumahu piiratuse probleem elektroseadmetes on nüüdsest lõplikult lahendatud. StartUp FlashSafe Venemaa ettevõtja Aleksei Tšurkini meeskonnalt võimaldab säilitada ühes seadmes piiramatut teabemahtu.

"Meie jaoks on peamine turvalisus. Andmepilve loomiseks ei ole enam vaja kasutajanimega sisselogimist, salasõna ega isegi brauserit. Autoriseerimine toimib USB võtme abil. Kõik failid krüpteeritakse kliendi tasandil ja isegi meie ei tea, milliseid andmeid kasutaja serveris hoiab," rääkis toote arendaja.

Флешка.
© Sputnik /
Lõpmatu mälupulk.

Venemaalaste innovatsioon ei ole otsitud ja nõutud ainult Venemaal, vaid ka väljaspool. "Hiljuti väljendas koostööhuvi Kuuba kaitseminister," lisas Tšurkin.

Tohutu tahvel

BigPadi vaadates on esimene mulje, et see on tavalise tahvelarvuti suurendatud versioon. Ettevõtja Ivan Aljohhini toode kujutab endast kahemeetrise puutetundliku ekraani, kaamera ja kaardilugejaga aparaati.

"Seadmesse võib laadida mistahes programmi. Tahvli võib muuta reklaamtahvliks, internetipoe müügiautomaadiks ja isegi müügikioskiks," märkis Ivan Aljohhin. 98% koostisosadest on toodetud Venemaal ja valdav osa ostjatest on välismaa ettevõtted," lisas ta.

Гигантский планшет BigPad
© Sputnik /
Tohutu tahvel.

Praeguseks on üle 5 tuhande seadme eksporditud teistesse riikidesse. Nii on Dubais BigPadid juba üles seatud kaubanduskeskustes, Austrias müüakse nendega bitcoine, Kolumbias kavatsetakse tahvlid üles panna metroos üldiseks kasutamiseks.

Piima pakendamine otse farmis

Innovatiivne tehnoloogia 30Sec Milk võimaldab pastöriseerida ja pakendada piima 30 sekundi pärast lehmade lüpsmist. Pole vaja enam oodata, kuni farmipiim läbib mitu töötlemisetappi.

Tehnoloogia näeb välja selline: vaakumpumbad lüpsavad lehmad ära, seejärel suunatakse piim filtritesse ja 10 sekundi jooksul pastöriseeritakse piim temperatuuril 75ºС, siis jahutatakse temparatuurini 3-5ºС ja villitakse pakkidesse. Igal pakendil võib ostja leida QR-koodi. Skaneerides selle nutitelefoni võib ta näha lehma fotot, saada teavet lehma vanuse, tõu ja söötmisviisi kohta.

Предприниматель Андрей Кутейников
© Sputnik /
Ettevõtja Andrei Kuteinikov.

Ettevõtja Andrei Kuteinikov rääkis portaalile Sputnik projekti arendamise edasistest plaanidest: "Me ei kavatse hakata müüma oma seadmeid ega piima. Meie eesmärk on müüa tehnoloogialitsentse. Praegu on projekt seeriamudeli väljatöötamise staadiumis. Sadu tellimusi farmeritelt üle maailma meie tehnoloogia kasutamiseks ootavad oma tundi."

Isiklik kosmiline lapsehoidja

Nüüdsest ei pea lapsevanemad enam muretsema oma laste turvalisuse pärast. Satelliitsüsteem Geolife BAby ettevõttelt "Geolife" hakkab jälgima lapse asukohta ja liikumist. Lapsevanemad saavad reaalajas jälgida oma lapse liikumist ja määrata piirkondi, kus ta viibida võib.

Praegu on toote levik piiratud vaid Moskva oblastiga, kuid huvitav tehnoloogia on huvi äratanud juba ka teistes miljonilinnades.

"GEOLIFE BABY süsteemi kuuluv seade määrab lapse asukoha kindlaks täpsusega kuni kolm meetrit. Meie seadme abil saab kindlaks määrata mitte ainult geograafilised laius- ja pikkuskraadid, vaid ka kõrguse merepinnast," seletab "Geolife" grupi president Anatoli Kurmanov.

Leiutada ratas uuesti

Dujunovi mootorratas on perspektiivne tootearendus, mis lähiajal tõenäoliselt hakatakse kasutama autoehituses.

Колесо.
© Sputnik /
Mootorratas.

Väliselt on see tavaline mootoriga varustatu ratas, mis pannakse elektrilistele jalgratastele. Tegelikkuses on aga Dujunovi tootel lihtsustatud konstruktsioon ja suurendatud võimsus. Asünkroonse magnetiteta mootori kontseptsioon rattas vähendab tootmise maksumust kümneid kordi, mis teeb selle autotootjate jaos atraktiivseks.

"Praegu on projekt tootmise organiseeria leidmise staadiumis. Inimesed ilmutavad huvi toote vastu, kuid paljud nendest on valmis seda ostma või sellesse raha paigutama, kuid mitte selle tootmiseks konveierit seadistama," rääkis projekti investor, firma Symex investeerimisosakonna juht Sergei Semjonov.

Samal teemal

Sputnik StartUp Show tutvustab teie projekte maailmale
StartUpShow: värvide elustumine ja tuul kui suhtlemise põhjus

Peamised teemad