07:58 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Projekt „Väikesed lood“ kujutab endast illustreeritud muinasjutte.

Narvalane pälvis võidu ülevenemaalisel mobiilirakenduste konkursil

© Sputnik / Александр Заболотный
Tehnoloogia
lühendatud link
21 0 0

Omamata analooge lastele mõeldud mobiilirakenduste maailmas, tunnistati narvalase Altai Zeinalovi ja tema meeskonna väljatöötatud äpp Moskvas ülevenemaalise mobiilirakenduste konkursi „Kuldne rakendus – 2016“ võitjaks.

TALLINN, 23. juuni — Sputnik. Projekt „Väikesed lood" kujutab endast illustreeritud muinasjutte. Rakendus on välja töötatud kõikide iPhone ja iPad seadmete iOS 8.0 ja sellele järgnevate versioonide jaoks.

Lastele mõeldud rakenduse eripära seisneb selles, et see võimaldab kasutada jutustuse tekstis ükskõik millise lapse nime, kes saab niiviisi loo peatetegelaseks. See laseb lapsel keskenduda jutu süžeele ja sukelduda õpetlike lugude maailma, mis kasvatab pisikestes poistes ja tüdrukutes häid tundeid.

Innovaatilisele projektile sai äsja, 21. juunil Venemaa pealinnas osaks pidulik autasustamistseremoonia, kus anti üle üldrahvalikul online-hääletamisel pälvitud publikulemmiku auhind. Auhinnad — kujukesed ja diplomid — anti konkursi võitjate autasustamisel kätte Moskva klubis COIN.

Projekt kujunes rahvusvaheliseks

Projekt kasvas välja muinasjuttudest, mida Altai Zenailov mõtles välja oma väikevenna jaoks. Seejärel seati eesmärgiks luua omal alal parim mobiiltelefoni rakenduse programm. Ebatavalise ja põneva ideega haakusid programmeerijad, kunstnikud ja helilooja Eestist, Venemaalt ning Gruusiast. Nii sai projekt rahvusvaheliseks.

See eripära leidis äramärkimist ka Moskvas konkursi laureaatide autasustamisel. Kusjuures kogu meskond sai omavahel esmakordselt kokku alles auhinnatseremoonial, projekti kaks aastat kestnud väljatöötamine toimus aga kaugjuhtimisega, interneti teel.

Äsjasel, 21. juunil toimunud pidulikul tseremoonial oli koos narvalase Altai Zeinaloviga kohal vaid osake kogu „Väikeste lugude" loomises osalenud meeskonnast — kaastöötajad Venemaa pealinnast, Peterburist ja Nižni Novgorodist. Teised ei saanud erinevatel põhjustel kohale sõita.

Võit — emotsioonide tulv

Nagu Altai Sputnikule ütles, närveeris nii tema kui ka selles projektis osalenud kolleegid konkursi tulemusi oodates kõvasti, ja kui nad kuulutati oma nominatsioonis võitjaks, ei hakanud nad oma tundeid varjama, nende rõõmuhõisked kajasid üle kogu saali.

Ülevenemaaline konkurss „Kuldne rakendus — 2016" võimaldas välja pakkuda parima kvaliteediga rakendusprogramme erinevatel teemadel ja tõi esile uusi nimesid selles valdkonnas. Tulemused peavad aitama jõuda parimatel mobiilirakendustel kõige laiema publikuni.

Mobiilirakenduse saab alla laadida siit. 

 

 

Samal teemal

Narvalane lõi ainulaadse muinasjutumaailma mobiiliseadmetele

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  26
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  21
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  13