01:30 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Paljud asutused ja ettevõted on e-arvetele üleminekuks valmistunud

E-arved tehakse kohustuslikuks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Tehnoloogia
lühendatud link
3310

E-arved tuleb kiiresti kohustuslikuks teha.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit (ITL) leiab, et raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis muudaks e-arved kohustuslikuks, tuleb vastu võtta kiiremas korras.

"Eelnõu tuleb vastu võtta kiiremas korras ning e-arvete kohustuslikuks muutmise tähtaega ei tohi rohkem edasi lükata," kirjutab liit kirjas riigikogu majanduskomisjonile, edastas BNS.

Liit toob välja neli põhjust: "Riigile on majanduslikult kasulik, kui e-arvetele üleminek ära tehakse; kõigile turuosalistele on kasulik, kui e-arved muudetakse avaliku sektori jaoks kohustuslikuks, sest turg suureneb sellega kõigi jaoks; pidev edasilükkamine on ebaõiglane nende asutuste ja ettevõtete, seehulgas välisriikides asuvate suhtes, kes on selleks valmistunud ning kulutusi teinud; pidev edasilükkamine on Eesti kui tugeva e-riigi kuvandiga riigi, mida see e-arvete kasutuse mõttes ei ole, rahvusvahelise maine mõttes piinlik."

Liit märgib, et e-arvetele üleminek on seotud Euroopa Liidu (EL) direktiiviga, mis näeb ette e-arvete kasutamise kohustuslikuks tegemise riigihangetes hiljemalt 2018. aasta lõpuks.

Tagid:
e-arve, telekommunikatsioon, infotehnoloogia, ITL, EL

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  7
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  52
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  27