17:58 26. Mai 2017
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Paljud asutused ja ettevõted on e-arvetele üleminekuks valmistunud

E-arved tehakse kohustuslikuks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Tehnoloogia
lühendatud link
3110

E-arved tuleb kiiresti kohustuslikuks teha.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit (ITL) leiab, et raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis muudaks e-arved kohustuslikuks, tuleb vastu võtta kiiremas korras.

"Eelnõu tuleb vastu võtta kiiremas korras ning e-arvete kohustuslikuks muutmise tähtaega ei tohi rohkem edasi lükata," kirjutab liit kirjas riigikogu majanduskomisjonile, edastas BNS.

Liit toob välja neli põhjust: "Riigile on majanduslikult kasulik, kui e-arvetele üleminek ära tehakse; kõigile turuosalistele on kasulik, kui e-arved muudetakse avaliku sektori jaoks kohustuslikuks, sest turg suureneb sellega kõigi jaoks; pidev edasilükkamine on ebaõiglane nende asutuste ja ettevõtete, seehulgas välisriikides asuvate suhtes, kes on selleks valmistunud ning kulutusi teinud; pidev edasilükkamine on Eesti kui tugeva e-riigi kuvandiga riigi, mida see e-arvete kasutuse mõttes ei ole, rahvusvahelise maine mõttes piinlik."

Liit märgib, et e-arvetele üleminek on seotud Euroopa Liidu (EL) direktiiviga, mis näeb ette e-arvete kasutamise kohustuslikuks tegemise riigihangetes hiljemalt 2018. aasta lõpuks.

Tagid:
e-arve, telekommunikatsioon, infotehnoloogia, ITL, EL

Peamised teemad