12:46 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Tehnoloogia
lühendatud link
3731

11. ja 12. märtsil toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis robootikavõistluse FIRST LEGO League Eesti suur finaal, kus omavahel võtavad mõõtu 280 üheksa- kuni kuueteistaastast õpilast Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest

TALLINN, 10. märts — Sputnik. FIRST LEGO League on rahvusvaheline programm, kus üle maailma osaleb ligi 30 000 meeskonda. Tänu programmile on lastel võimalus tegeleda juba varases eas teaduse ja tehnikaga ning ehitada roboteid samamoodi nagu käiakse jalgpallitrennis või muusikakoolis, teatasid korraldajad.

„Spordivõistlused on laste seas populaarsed, sest need on lõbusad, toredad, aktiivsed. Ka robootika võib olla sama lõbus, tore ja lahe. FIRST LEGO League on sport ülakorruse musklile! Ja seejuures pole oluline võit, vaid meeskonnas töötamise tunnetamine, probleemidele lahenduste leidmine ja sõbralikkuse säilitamine," rääkis programmijuht Heilo Altin.

Sellel hooajal lahendavad lapsed inimeste ja loomade vahelisi väljakutseid, et muuta koostöö ja mõlema elu paremaks, efektiivsemaks. Õpilaste projektid on lahendused reaalelulistele probleemidele, alates teele jooksvatest loomadest kuni mesilaste kahjurite tõrjumiseni.

Eesti võistluse võitja saab kutse maailmsele finaalvõistlusele. Möödunud aastal käisid Eesti tšempionid rinda pistmas maailma parimatega Austraalias. FIRST LEGO League võistlus on võimalus noortel robootikutel ennast arendada, saada tugevaid kogemusi ja laiendada silmaringi Eestis ja võimalusel ka välismaal.

Tagid:
finaal, võistlus, robootika, lapsed, Eesti rahva muuseum, FIRST LEGO League, Tartu

Peamised teemad