14:36 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Tehnoloogia
lühendatud link
1920

Peaminister Jüri Ratas ja Luksemburgi valitsusjuht Xavier Bettel arutasid tänasel kohtumisel kahepoolse koostöö arendamist, sealhulgas digivaldkonna suhete tugevdamist läbi ühiste projektide

TALLINN, 17. märts — Sputnik. „Eestil ja Luksemburgil on palju ühist, näiteks ühine arusaam majandusküsimustes ja IT-valdkonnas," vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo Ratase sõnu.

„Eesti eesistumise üks peamisi prioriteete on digitaalne Euroopa. Tahame tõstatada digitaalse aspekti pea kõigis EL nõukogu formaatides, et edendada EL digimõõdet tervikuna. Siin näeb Eesti Luksemburgis suure potentsiaaliga partnerit, kellega meil on välja kujunemas tihedad ja töised sidemed," lisas Ratas.

Peaminister Ratas kinnitas, et Eesti eksperdid ja ettevõtted on valmis Luksemburgile ning kõigile huvilistele jagama teadmust ja kogemusi e-teenuste valdkonnas.

Ratase sõnul on hiljuti Luksemburgiga allkirjastatud vastastikuse mõistmise memorandum andmesaatkonna rajamiseks hea näide kahe riigi tulemuslikust koostööst.

„Andmesaatkonna abil saab Eesti varundada riigi toimimiseks vajalikke andmeid ja infosüsteeme välismaal nii, et need on meie kontrolli ja õigusruumi all — et oleks tagatud meie riigi digitaalne ja seega üldine järjepidevus. See on uudne lahendus maailma jaoks, Eesti on seega taaskord digiteemades teerajajaks ja seekord koos Luksemburgiga."

Peaminister tänas Bettelit projekti isiklikult panustamise eest. „Kõik need projektid aitavad Eesti ja Luksemburgi majandustel kasvada ning toovad heaolu mõlemale riigile," sõnas Ratas ja lisas, et digitaalsed lahendused aitavad edasi viia kogu Euroopat.

Peaministrid peatusid kohtumisel ka Euroopa Liidu tuleviku teemadel seoses eesseisva Rooma lepingute 60. aastapäeva tähistamisega. Ratas rõhutas, et oluline on Euroopa inimestele paremini selgitada, mida EL teeb ja kuidas see nende igapäevaelu mõjutab ning võimalusi avardab.

„Järgmise nädala sündmused Roomas annavad kindlasti tugeva sõnumi inimesele Euroopa tulevikust," ütles Ratas.

Pärast kohtumist külastavad peaministrid e-Estonia esitluskeskust, kus saavad ülevaate Eesti e-lahendustest ja —teenustest.

Luksemburgi peaministrist sai värskelt ka Eesti e-resident.

Tagid:
digivaldkond, partner, koostöö, majandus, Xavier Bettel, Jüri Ratas, Luksemburg, Eesti

Peamised teemad