01:11 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Tehnoloogia
lühendatud link
2210

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo osaleb Norras Oslos kahepäevasel Põhja- ja Baltimaade ministrite digiteerimisteemalisel konverentsil „Digital North - Nordic-Baltic Ministerial Conference on Digitalisation"

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Konverentsil allkirjastatakse Põhjala ministrite deklaratsioon ühtse digitaalturu rajamiseks, vahendas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. 

Minister Palo ütles, et konverentsil osalevad Balti- ja Põhjamaade riigid, kellega arutatakse, kuidas oma eeskujuga mõjutada ka teisi Euroopa riike arendama digimajandust ning panustama digitaalse ühisturu arengusse.

Tallinnas algab esmaspäeval NATO küberkaitsekeskuse korraldatav suurõppus
© Sputnik / Наталья Селиверстова

„Mida madalamad on digitaalsed riigipiirid ja mida väiksem on piiriülene bürokraatia, seda lihtsam on meie ettevõtetel liikuda uutele turgudele või välisinvestoritel kinnitada kanda Eestis," ütles Palo, „See eeldab tõhusat koostööd valitsuste tasandil."

Eesti ja Soome on astunud esimesi samme ühtse digitaalturu loomiseks läbi ühise X-tee arenduse. „Allkirjastamisele tulev Oslo deklaratsioon on oluline samm, et liikuda Põhjalas kiiremini ühtse digitaalturu suunas," ütles minister Palo.

Digivaldkond on Eesti Euroopa Liidu eesistumise üks keskne prioriteet, lisaks toimub Tallinnas tänavu teisel poolaastal rohkem kui 50 erinevat digiteemalist üritust.

Ministriga on Oslos kaasas side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.

Tagid:
digiturg, deklaratsioon, allkirjastama, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Urve Palo, Põhjamaad, Oslo, Norra, Balti riigid

Peamised teemad