01:27 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Tehnoloogia
lühendatud link
2340

Välisminister Sven Mikser osales Müncheni Julgeolekukonverentsi tuumikgrupi kohtumisel Washingtonis, kus arutati julgeolekupoliitikat ning transatlantilist koostööd

TALLINN, 10. mai — Sputnik. „Järjest olulisemaks teemaks on tõusmas küberturvalisuse küsimused," sõnas välisminister Sven Mikser, vahendab välisministeerium. „Eesti on tänu oma kogemusele valmis panustama küberteemalistesse aruteludesse nii riikidevahelises koostöös kui ka läbi Tallinnas asuva NATO kollektiivse küberkaitsekeskuse".

„Nii Euroopa Liit kui NATO tegelevad küberturvalisusega, seetõttu on vajalik mõlema organisatsiooni tihe koostöö ning ühiste küberteemaliste õppuste korraldamine. Küberjulgeolek on ka üks Eesti Euroopa Liidu eesistumise prioriteetteemasid ning kindlasti saame eesistujana hoogustada sellealast tegevust," lisas Mikser.

Lisaks küberteemadele arutati kohtumisel teisigi olulisi väljakutseid: suhteid Venemaaga, olukorda Süürias ning arenguid Põhja-Koreas. Samuti räägiti transatlantilisest koostööst, milles Eesti suhted uue Ameerika Ühendriikide administratsiooniga on juba kujunenud töisteks ning tihedateks.

Müncheni Julgeolekukonverents on 1963. aastal loodud rahvusvahelisele julgeolekukorrale keskenduv kõrgetasemeline üritus. 2009. aastast alates korraldatakse lisaks põhikonverentsile ka tuumikgrupi kohtumisi.

Tagid:
transatlantiline, küberkaitse, koostöö, konverents, julgeolek, Välisministeerium, Sven Mikser, Washington, Eesti, EL

Peamised teemad