11:34 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Tehnoloogia
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
3110

Kaitseminister Jüri Luige hinnangul kasvab sõjalise riigikaitse sõltuvus infotehnoloogiast, mistõttu tuleb ka selles sektoris üha enam panustada küberkaitsesse

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Luik arutas kohtumisel Euroopa Komisjoni asepresidendi Jyrki Kataineniga Euroopa Liidu kaitsevaldkonna tulevikku, teatas Kaitseministeerium. Katainen ja Luik tõdesid, et Euroopa sõjalise kaitse arendamine peab looma moodsaid lahendusi ning küberkaitse on üks valdkondadest, milles tuleb nende tekkimiseks eeldusi luua.

Kaljulaid: riigid peavad mõtestama küberkaitse olemust >>

Eesti lähtub sellest ka Euroopa Liidu nõukogu eesistujana Euroopa kaitsefondi kujundamisel.

"Euroopa küberkaitse arendamisel tuleb toetada ideid, mis suunavad liikmesriike ja nende ettevõtteid suuremale koostööle. Selliseid projekte peaks toetama ka Euroopa Kaitsefond" lausus Luik.

Kohtumiste eesmärk on täpsemalt sisustada Euroopa Liidu kaitsekoostöö initsiatiive ning ühtlustada ootusi Euroopa Liidu sõjalise koostöö tulevikule.

Eesti kaitseb eesistujana ka väikeste kaitsetööstusettevõtete huve

Luik kinnitas kohtumisel Bieńkowskaga, et Eesti seisab Euroopa Liidu nõukogu eesistujana ka väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete huvide eest.

Eesti on valmis jagama kogemusi küberteemadel >>

"Traditsioonilise kaitsetööstuse kõrval peab Euroopa Liit kindlasti toetama ka keskmise suurusega ja väikeseid innovaatilisi ettevõtteid, kellelt tuleb palju värskeid ideid," lausus kaitseminister Luik.

Volinik Bieńkowska nõustus, et Euroopa Kaitsefond peaks saama toetada väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete võimalusi.

Seda peaks toetama Euroopa Kaitsefond, mille pilootprogrammi väljatöötamist juhib Euroopa Nõukogu eesistujana Eesti. Pilootprogrammi kaudu peaks Euroopa Komisjon aastatel 2019-2020 toetama Euroopa kaitsevõime tugevdamist 500 miljoni euroga.

Volinik Bieńkowska avaldas tunnustust Eesti tööle eesistujana kaitse valdkonna edasiviimisel, Luik ja Bieńkowska kinnitasid, et tihedat koostööd eesistuja ja Komisjoni vahel jätkatakse.

Kaitseministril seisavad täna ja homme Brüsselis ees veel kohtumised Euroopa Komisjoni asepresidendi Jyrki Kataineniga, Euroopa Liidu sõjalise komitee ülema kindral Mikhail Kostarakosega, Euroopa Komisjoni sisejulgeolekuvoliniku Julian Kingi ning Euroopa kaitseagentuuri tegevjuhi Jorge Domecq'ga.

Ansip: Eesti eesistumine toob lauale olulised digiteemad >>

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
infotehnoloogia, küberkaitse, riigikaitse, kaitseministeerium, Jüri Luik, Eesti

Peamised teemad