05:30 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Tehnoloogia
lühendatud link
11210

Maanteeamet korraldab 27.-30. augustil Tallinnas XXIX Rahvusvahelist Balti Teede konverentsi, mis on suurim Põhja- ja Baltimaade teedealane konverents

TALLINN, 2. august — Sputnik. Konverentsist võtavad osa rohkem kui 30 riigi teedeala eksperdid, maanteetranspordiga seotud teadusasutuste esindajad ja valdkonna ametnikud, teatab Maanteeamet.

Aas: seda aastat võib nimetada ka ühistranspordi aastaks >>

Käsitlusele tulevad teede ja sildade ehitus ning hooldus, liiklusohutus, ühistransport, keskkond ning erinevad IT lahendused. Teiste seas jagavad oma teadmisi Maailma Teede Assotsiatsiooni president Claude Van Rooten, maailma üks juhtivaid tulevikutegijaid isejuhtivate autode teemal Raz Peleg, tunnustatud liiklusohutuse spetsialist Dan Campsall ning Rootsi, Soome maanteeametite peadirektorid ja palju tunnustatud eksperdid üle maailma.

Kokku on konverentsile registreerunud üle 600 osavõtja. Konverentsi raames toimub ka näitus, kus on uuemate tehnikate ja tehnoloogiatega esindatud üle 70 firma Euroopast ja kaugemaltki.

Transpordisektor saab 45 miljonit lisavahendeid >>

Balti teedeala spetsialistide liit Balti Teedeliit on Eesti, Läti ja Leedu koostööplatvorm teadmiste ja kogemuste vahetamiseks alates 1927. aastast. Esimene kolme riigi maanteelaste ühiskonverents peeti 1932. aastal Riias. Järgmine Balti riikide ühiskonverents ja näitus toimub rotatsiooni korras 2021. aastal Lätis. Eestil on eesõigus järgmist konverentsi korraldada 12 aasta pärast.

Isejuhtivad väikebussid Tallinnas

Laupäeval 29. juulil alustasid Tallinnas sõitmist Easymile'i isejuhtivad väikebussid. Isejuhtivad bussid toob Tallinna tänavatele Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine, kus üks fookusvaldkondi on tehnoloogia areng ja selle mõju ühiskonnale.

Laupäevast hakkavad Tallinnas sõitma isejuhtivad bussid >> 

Pealtnägijad on olnud tunnistajaks mitmele potentsiaalselt ohtlikule olukorrale, millesse isejuhtiv buss Tallinnas on sattunud. Ühtki politsei sekkumist vajavat intsidenti siiski esimese kolme sõidupäevaga toimunud ei ole, kirjutab ERR.

Isejuhtiv buss on tekitanud linlastes palju elevust, ent muuhulgas on pealtnägijatele torganud silma ka mitmed potentsiaalselt ohtlikud olukorrad, mis küll õnneks realiseerunud ei ole.

Tagid:
maantee, ühistransport, tee, tehnoloogia, transport, XXIX Rahvusvaheline Balti Teede konverents, maanteeamet, Baltimaad, Põhjamaad, Tallinn

Peamised teemad