07:22 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Tehnoloogia
lühendatud link
45 0 0

Kommenteerides infot võimalikust Eesti krüptoraha estcoin loomisest, väitis Euroopa Keskpanga juht, et Euroopa Liidu ainsaks valuutaks jääb euro

TALLINN, 10. september — Sputnik. Mitte ükski riik, kes on Euroopa Liidu liige, ei saa luua omaenese krüptovaluutat, väitis Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi, kirjutab Financial Times

Nagu portaal Sputnik Eesti varem teatas, on riiliku elektroonilise e-residentsuse programmi tegevdirektor Kaspar Korjus teinud ettepaneku luua Eesti oma krüptoraha ning suunata selle müügist saadav raha riikliku ja eraosalusega sihtasutusse, mis tegeleb avaliku sektori tarbeks uute kõrgtehnoloogiliste projektidega nagu näiteks tehisintellekt ja "nutikad lepingud".

Korjus soovitas kõigil huvilistel lülituda selle algatuse arutamisse sotsiaalvõrgustikes, kasutades teemaviidet #estcoin. Projekti jaoks on juba loodud omaette lehekülg portaalis e-resident.gov.ee.

Sputniku ajakirjanik tasus esimesena Eestis taksoarve bitcoinides >>

Eesti Pangast teatati siiski, et idee on alles väga varases arengustaadiumis, rahandusministeeriumi koduleheküljel väideti aga koguni, et ministeeriumis ei teata sellest algatusest midagi.

Asjatundjad kurdavad, et oma arvamuse kujundamiseks eestlaste algatuse asjus ei ole neil senimaani piisavalt andmeid. Eksperdid räägivad juba, et kui Eesti virtuaalraha hakkab alluma riigi kontrollile, on see vastuolus krüptoraha peamise mõttega – selle detsentraliseeritud olemusega.

Ilves asub tegelema krüptoraha tehnoloogia arendamisega >>

Tagid:
krüptovaluuta, krüptoraha, euro, estcoin, Euroopa Keskpank, Mario Draghi, Eesti

Peamised teemad