00:29 24. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1648
  • RUB73.5314
Euroopa Liit uuendab küberjulgeoleku strateegiat, illustratiivne foto

Euroopa Liit uuendab küberjulgeoleku strateegiat

© AP Photo / Octav Ganea
Tehnoloogia
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
1610

Uue Euroopa Liidu küberjulgeoleku strateegia põhieesmärk on anda Euroopa küberjulgeolekule pikaajaline nägemus ja tagada usaldus digitaalse ühtse turu vastu

TALLINN, 14. september — Sputnik. "Küberjulgeolek on üks kõige kiiremini arenevaid valdkondi, mis puudutab otseselt nii valitsusi kui eraettevõtjaid. EL peab olema suutlik vastu seisma kõikidele küberjulgeolekuga seotud ohtudele ja riskidele ning tagama stabiilse, turvalise ja vastupanuvõimelise küberruumi igale ELis elavale kodanikule," ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, teatas Majandus- ja kommunikatsioonimisteerium.

Ühendriikide suursaadik Eestis James D. Melville
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Eesti eesistujana plaanib nüüd võtta kokku liikmesriikide vaated ja valmistada ette ELi Nõukogu järeldused," lisas Palo. Uus küberjulgeoleku strateegia keskendub ELi vastupanuvõime suurendamisele seoses küberohtudega, efektiivsete heidutusmehhanismise loomisele küberkuritegevuse vastu võitlemisel ning rahvusvahelise koostöö tõhustamisele.

"Euroopa küberturvalisuse tagamise saavutamiseks on vaja tõhustada ELi institutsioonide, agentuuride ja teiste kübervaldkonnaga seotud organisatsioonide omavahelist koostööd. Oluline on jagada olemasolevaid teadmisi ning kogemusi. Ühtne lähenemine ning efektiivne koordinatsioon tagavad ka parema tulemusliku koostöö liikmesriikide vahel," ütles Palo.

Luik: sõjaline kaitse sõltub küberkaitsest >>

Juba varasemast on Euroopas vastu võetud võrgu- ja infoturbe direktiiv, mis tuleb liikmesriikidel oma seadusandlusse üle võtta järgmise aasta maikuuks. Direktiivi eesmärk on liikmesriikide seadusandlust ühtlustada ja küberintsidentide lahendamisel koostööd parandada.

"Arenenud e-riigina plaanib Eesti olla üks esimestest, kes loob täiesti uue küberturvalisuse seaduse. Seaduse eelnõu saadame valitsusele heakskiitmiseks selle aasta detsembris," kommenteeris Palo.

"Eesti uus küberturvalisuse seadus saab olema karmim kui ELi nõuded kehtestavad. Selle jõustudes saab iga Eesti kodanik olla kindel, et tema andmete kaitsmisel kasutatakse kaasaegseid tööriistasid ning on paigas selge korraldus," lisas minister.

tema sõnul kui riik on võtnud endale vastutuse pakkuda inimestele e-teenuseid, on vajalik nende tõrgeteta toimimise tagamine ning küberohtude väljaselgitamine ja ennetamine, mistõttu selline seadus kaitseb igaüht.

Kaljulaid: riigid peavad mõtestama küberkaitse olemust >>

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
Tagid:
strateegia, küberjulgeolek, küberkaitse, eesistumine, EL, Urve Palo, Eesti

Peamised teemad