02:23 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Tehnoloogia
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
2011

Digiühiskonda ja e-valitsemist nagu Eestis on võimalik luua vaid siis, kui selleks on rahva, riigiasutuste ja eraettevõtete usaldus, rõhutas peaminister Jüri Ratas täna küberkonverentsi avades

TALLINN, 14. september — Sputnik. Täna ja homme arutavad Euroopa tippspetsialistid Tallinnas küberkonverentsil "Digitaalne ühisturg, ühine digitaalne turvalisus" selle üle, kuidas tõhusamalt kaitsta inimesi küberkurjategijate eest, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

"Usaldust ei saavutata vaid tehniliste lahendustega, see toetub eelkõige hoiakutele ja kultuurile. Hoiakute muutmine on palju keerulisem ja aeganõudvam kui tehniliste lahenduste loomine. Selleks tuleb iga päev teha palju tööd avatuse, privaatsuse, turvalisuse ja läbipaistvuse tagamiseks," ütles peaminister.

Ratase hinnangul saavad valitsused toetada digiühiskonna arengut ja väärtusi õigusruumi kaudu. "Digitaalset ühisturgu ei ole võimalik rajada, kui liikmesriigid ei tee piisavalt koostööd küberjulgeoleku tagamiseks Euroopas," märkis Ratas.

"Mul on hea meel, et Euroopa Komisjon esitas eile uue Euroopa Liidu küberjulgeoleku strateegia, mis sillutab teed tugevamale Euroopa küberjulgeolekule. Oleme eesistujana valmis ettepanekutega tööd alustama," lisas peaminister.

Pence'i visiit keskendub küberjulgeolekule ja kaubandusele >>

Ratase sõnul on digitaalse ühisturu loomiseks vaja Euroopas üheskoos arendada turvalisi digiidentiteete. Teiseks suurendaks Ratase hinnangul küberjulgeolekut digiteenustes plokiahela tehnoloogia kasutamine.

Konverentsi korraldab Riigi Infosüsteemi Amet koos Euroopa Info- ja Võrguturbeameti (ENISA) ning Euroopa Komisjoniga. Ürituse otseülekannet on võimalik jälgida Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise veebilehel.

Luik: sõjaline kaitse sõltub küberkaitsest >>

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
e-valitsemine, küberkonverents, digi, küberkaitse, usaldus, ühiskond, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad