02:11 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Tehnoloogia
lühendatud link
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
107 0 0

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada kas oma arvutis või PPA teenindustes järgmise aasta 31. märtsini

TALLINN, 14. november — Sputnik. Eesti riik on löönud kokku ID-kaardi turvariskiga seonduvad kulud ja kahjunõude oma lepingupartnerile esitanud, ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) arendusosakonna büroojuht Margit Ratnik, soovimata avaldada konkreetseid numbreid.

Ratnik rääkis teisipäeval Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) korraldatud infoüritusel, et Eesti riik oma kulud kokku löönud ja kahjunõude kaartide tootjafirmale Gemaltole esitanud, vahendab ERR.

President: riik peab e-kriisideks paremini valmis olema>>

"Kui küsite riigi kulude kohta, vastan, et kulude lõplik vaade saab selgeks siis, kui viimane ID-kaart on uuendatud või uuendamata kaart välja vahetatud, sest mõjutatud kaarte on 750 000 — iga kaart omab mingil määral Eesti riigi jaoks kulusid," ütles Ratnik.

Kui suure nõudega on tegemist, ei soovinud Ratnik kommenteerida, kuid rõhutas, et advokaadid teevad oma tööd väga hästi.

Valitsus peatab turvariskiga ID-kaartide sertifikaadid alates reede õhtust>>

RIA esindaja Margus Arm kutsus inimesi üles oma ID-kaarte uuendama, sest kauguuendamine on viimase nädalaga langenud.

Teisipäevase seisuga on ID-kaardi uuendanud 232 000 inimest, neist peaaegu 188 000 arvuti vahendusel ja 44 000 PPA teenindustes.

Krüpteerimine ei ole praegu võimalik, kuid Arm ütles, et aktiivne arendustegevus käib ja loodetavasti suudetakse krüpteerimistarkvara kasutajatele pakkuda enne jõule.

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada kas oma arvutis või PPA teenindustes järgmise aasta 31. märtsini.

1. aprillist peatatud sertifikaadid suletakse ning ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda PPA-lt uus kaart. ID-kaart kehtib isikuttõendava dokumendina sellel märgitud kuupäevani.

Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid>>

Teema:
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
Tagid:
sertifikaat, ID-kaart, Gemalto, RIA, PPA, Eesti, Tallinn

Peamised teemad