12:54 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Tehnoloogia
lühendatud link
8910

24.-26. novembrini toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses Euroopa suurim robootikasündmus Robotex

TALLINN, 25. november — Sputnik. Robotex on tehnoloogiaalane kogupereüritus, kus on tegevusi nii igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale kui ka niisama huvilisele, vahendab Pealinn. Kolme päeva jooksul saavad Robotexi külastajad osa robotivõistlusest, tehnoloogianäitusest, konverentsist ja töötubadest.

"Selle aasta Robotex´i eripära on see, et meil on uus külaline — humanoidrobot Pepper," rääkis Robotexi juht Ave Laas. Humanoid tähendab Laasi sõnul seda, et tegemist on robotiga, kes näeb välja nagu inimene.

Robotex vallutab maailma >>

"Humanoidid on loodud selleks, et inimestega suhelda. Pepper on selline robot, kes tulevikus peaks klienditeenindaja rolli üle võtma," jätkas Laas. "Juba praegu, kui te lähete Telia peakontorisse, siis võtab seal Pepper teid vastu."

"See on kõik selleks, et inimene ei peaks lihtsalt laua taga passima, vaid et Pepper saaks vajadusel abi ise kutsuda ja elementaarse suhtlemise ära teha," selgitas ta. "Robotid ei tule kindlasti meie töökohti üle võtma, nad võtavad ainult igavamad ülesanded enda kanda, et inimesed saaksid põnevamat tööd teha," sõnas Laas.

Robotikasündmusest kirjutab põhjalikumalt Sputnik Eesti venekeelne portaalipool >>

"Enamikud robotid, mida Robotexil näeb, ei näegi humanoidide moodi üldse välja. Need on tavavaataja jaoks pigem nagu programmeeritavad kastid," ütles Laas. "Robot on lihtsalt programmeeritud, ise mõtlev, ise infot koguv ja ise seda analüüsida sooviv tehnoloogiline vahend. Tänapäevased robotid on kõik õppevõimelised, oleneb ainult, kui hästi need on programmeeritud."

Vaata videost, kuidas robot Pepper Pealinna lugejaid tervitab:

Robotex on Euroopa suurim robootikasündmus, mis toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooliga, seisab TTÜ kodulehel.

"Ootame sellel aastal Robotexile ligi 1600 robotit, mis on pea poole rohkem eelmisel aastal osalenud robotitest. Nii kiire kasv seab kindlasti ka suuri väljakutseid korraldajatele, samas näitab, et Robotex on omanäoline ja unikaalne üritus terves maailmas," kommenteeris Robotexi tegevjuht Ave Laas.

"Meil on väga hea meel võõrustada osalejaid 26-st erinevast riigist. Külalisi tuleb pea igalt kontinendilt. See on suurepärane võimalus tähistada Eesti 100-ndat sünnipäeva nii uhkete külaliste seltsis," lisas Laas.

Tallinna tehnikaülikooli biorobootika professor ja teadusajakirjanike sõber aastal 2017 Maarja Kruusmaa kinnitab, et robotid on kiiresti saamas meie igapäevase elu osaks.

Robotid on esmakordselt Tallinna Merepäevadel
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

„Meil on vaja üha enam häid insenere, kes oskaksid sellist tehnoloogiat arendada ning nutikalt enda kasuks tööle panna, kuid samas ka oskust laiemalt mõtestada, kuidas robotite areng muudab ühiskonda tervikuna ning kuidas selleks kõige paremini valmistuda," kinnitab Robotexi üks asutajatest professor Maarja Kruusmaa.

Robotexi tehnoloogianäitus, mida saab külastada kõigil kolmel päeval, on ainulaadne võimalus tutvuda uusimate tehnoloogiliste lahendustega robootika-, tööstuse- ja IT-valdkonnast. Näitusele tuleb üle 70 põneva eksponaadi, mida oma käega proovida või katsetada.

24.-25. novembril toimub teist korda ka Robotexi tehnoloogiakonverents. Tänavusel konverentsil arutavad robootika ja tehnoloogia tulevikutrendide üle mitmed põnevad kodumaised ja rahvusvahelised kõnelejad.

Tallinnas toimub ülelinnaline robootikapäev >>

Seoses ürituse kasvuga ning vältimatu eelarvelise muudatusega on Robotexi meeskond otsustanud kohapeal kehtestada üritusele pileti. Kõik külastajad, kes registreeruvad enne 24. novembrit Robotexi üritusele Eventbrite keskkonnas ning näitavad kohapeal kassas ette sealt saadud PDF pileti (kas paberil või nutitelefonis) saavad tasuta ligipääsu.

Pilet tuleb kohapeal osta nendel külalistel, kes varasemalt Eventbrite'ist tasuta piletit ei ole lunastanud. Piletihind kohapeal on 2€ laps (0-2 aastased lapsed tasuta) ning 5€ täiskasvanu.

Tagid:
humanoidrobot, humanoid, robootika, võistlus, tehnoloogia, näitus, Robotex, TTÜ, , Pepper, Ave Laas, Eesti, Tallinn

Peamised teemad