18:59 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Tehnoloogia
lühendatud link
4610

Kanada teadlased on rääkinud lähimal ajal digiseksuaalide ilmumisest – inimestest, kes hakkavad oma sugulisi vajadusi rahuldama ainult digitehnoloogia ja virtuaalreaalsuse abil

TALLINN, 2. detsember — Sputnik. Selleteemalise aruande avaldasid nad ajakirjas Journal of Sexual and Relationship Therapy, vahendas RIA Novosti

"Võib täie kindlusega öelda, et saabunud on virtuaalseksi sukeldumise ajastu," väitis Manitoba ülikooli rakendus- ja kutse-eetika keskuse direktor Neil McArthur.

Internet on saanud noorte igapäevaelu asendamatuks osaks >>

Tallinnas toimub Euroopa suurim robotivõistlus Robotex
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tema sõnul viib tehnoloogia areng selleni, et paljud hakkavad elavatele partneritele eelistama roboteid.

"Pole mingit kahtlust selles, et seksirobotid on tulekul. Hakatakse sõlmima lähedasi suhteid oma robotitest partneritega. Neid hakatakse valmistama tellimuste peale, et inimeste soovidele vastu tulla ja teha asju, mida inimestest partnerid ei suuda või ei hakka iial tegema," nendib McArthur.

Teadurid kutsuvad tegevarste üles "digiseksuaalide" olemust mõistma ja olema valmis tööks klientidega, kes asuvad oma seksuaalseid vajadusi rahuldama tehnoloogia abil.

Internetist ei pääse keegi >>

Aruande aurorid rõhutavad ühtlasi, et nende kirjeldatud ilminguga võib kaasneda probleeme ja abielulahutusi, aga ka süü-ja häbitunde tugevnemist.

Nagu on teatanud vastutustundliku robootika sihtasutus (FRR – Foundation for Responsible Robotics), hakatakse seksiroboteid lähiajal kasutama vanadekodudes ja need hakkavad "abistama" kaugsuhetes elavaid paare.

Praegusel ajal toodavad sedasorti roboteid maailmas neli ettevõtet, kuid eksperdid oletavad, et lähimatel aastakümnetel võib selline suundumus saada üldlevinuks.

Nagu märgib FRR-i asutaja, Sheffieldi ülikooli robootika- ja tehisintellekti ja professor Noel Sharkey, peetakse seksirobotite või —nukkude kasutamist praegu seksuaalseks hälbeks, kuid seni on selgusetu, kas see arusaam tulevikus muutub.

Maailma esimene robot-politseinik asus teenistusse >>

"Praegused uuringud peavad silmas asjatundmatut avalikkust, seetõttu on raske öelda, kas "digiseksuaalsuse" praktiseerimine jääbki kõrvalekaldeks või viib selle laialdane levik hoopis selleni, et sotsiaalsed normid muutuvad," tsiteerib teda The Telegraph.

Tagid:
ühiskond, teadus, robot, partner, digitehnoloogia, digiseksuaal, digiajastu, Journal of Sexual and Relationship Therapy, Neil McArthur, maailm, Kanada

Peamised teemad