10:56 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Tehnoloogia
lühendatud link
2410

Eestile on otstarbekas teadmised ja oskused koondada

TALLINN, 18. jaanuar — Sputnik. Riik ja infoturbeettevõtted ühendasid jõud ning kirjutasid alla infoturbe kompetentsikeskuse koostööleppele, et viia teadus- ning riigiasutuste vaheline koostöö ametlikule tasemele, edastab Riigi Infosüsteemi Amet.

"Eesti on viimase aastakümne jooksul saanud üheks infoturbemaailma südameks ning eestvedajaks. Meil on otstarbekas teadmised ja oskused koondada, sest tugev partnerlus valitsusasutuste, akadeemiliste institutsioonide ning erasektori vahel on turvalise digieluviisi edendamise üheks eelduseks," leidis Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektor Taimar Peterkop.

Äsja loodud Eesti Infoturbe Assotsiatsioon viib eraettevõtete, teadus- ning riigiasutuste vahelise senise eduka koostöö ametlikule tasemele, võimaldades senisest veelgi efektiivsemalt edendada IT-alast teadus- ning arendustööd.

"Lisaks siinsele tehnilisele pädevusele on Eesti eriline oma era- ja avaliku sektori e-teenuste poolest. Seda unikaalsust tuleb pidevalt arendada ning juurutada ühiskonna ja majanduse vahelist usaldusväärset suhet," selgitas AS Cybernetica juhatuse esimees Oliver Väärtnõu.

Kompetentsikeskusele panid aluse AS Cybernetica ning Guardtime ning aasta lõpus sõlmisid sellega kokkuleppe Riigi Infosüsteemi Amet ning kaitseministeerium. Oma liitumisest assotsiatsiooniga on teada andnud nii Tartu kui ka Tehnika ülikool.

Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid>>

Tagid:
infoturbeettevõte, RIA, Eesti

Peamised teemad