04:32 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Tehnoloogia
lühendatud link
Droon (39)
4920

Venemaa hakkab Ameerikast piloteerimata lennumasinate osas mööduma - sellest räägib väljaandes Defense One ilmunud ekspert Samuel Bendetti artikkel

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Nagu autor märgib, toodab Moskva nii omaloodud ("Eleron") kui litsentseeritud ("Zastava" ja "Fortpost") luuredroone. "Nad on Ameerika analoogidest väiksemad, odavamad ja lihtsamad käsitseda, seega võib neid kasutada kaotushirmuta," vahendab RIA Novosti eksperdi sõnu.

Kas Venemaa kujutab ohtu NATO-le >>

Lisaks vähendab Venemaa mahajäämust ka ründedroonide osas – suvel esitleti suure tegevusraadiusega mehitamata lennuaparaati "Orion", 2020. aastaks aga saab armee "Migi" ja "Suhhoi" droonid. Samuti plaanib Vene kaitseministeerium luua tehisintellektiga droonisülemit.

Kõneldes maismaakompleksidest, märgib artikli autor, et Moskva juba rakendab roboteid aktiivselt demineerimiseks ja luureks. Süürias kasutati edukalt mudeleid "Uraan-6", "Skarabeus" ja "Sfera". Varsti võetakse relvastusse ka keskmised lahingrobotid "Nerehta" ja "Platvorm-M" ning rasked mudelid "Uraan-9" ja "Vihr".

Samal ajal on USA jäänud äraootavale seisukohale, kirjutab Bendett ning alles mõtleb maavägesid toetavate robotite arendamisele. Ekspert on kindel, et Ameerika sõjaväeline juhtkond kahtleb tapmisvõimeliste masinate kasutamise eetilisuses.

Artiklis märgitakse rahustuseks, et seni jäävad Vene tehnoloogiad sellistes valdkondades, nagu sidevahendid, mikroelektroonika ja kõrgtehnoloogilised juhtimiskompleksid Lääne omadest maha.

NATO ja Venemaa vahetavad ähvardusi >>

Kuid ka siin likvideerib Venemaa NATO edumaad tõhusalt — eriti just autonoomsetesse süsteemidesse puutuvas — ja USA sõjaväejuhtkonnal oleks ammu aeg sellele mõelda.

Teema:
Droon (39)
Tagid:
tehnoloogia, robot, droon, lahingrobot, luuredroon, NATO, USA, Venemaa

Peamised teemad