09:43 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Tehnoloogia
lühendatud link
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
28 0 0

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) on esitamas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kaudu valitsusele taotlust katta ID-kaardi turvanõrkuse lahendamise kulud kogusummas 1 115 616 eurot.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Summa sisse on arvestatud ettevõtetelt tellitud arendustööd, mis puudutavad elektroonilise identiteedi (eID) tarkvara, ID-kaardi sertifikaatide kauguuendamise võimekuse loomist ning uuendatud ID-kaardi toimimist erinevates e-teenustes.

Raha läks ka näiteks teavituskampaaniale ja ID-kaardi infotelefonile vastamise võimekuse tõstmisele. Personalikulu sisuks on suuresti RIA töötajate täiendavate tööülesannete hüvitamine kriisi lahendamise perioodil, vahendab Pealinn.

ID-kaardi sertifikaate saab vajadusel uuendada selle kuu lõpuni>>

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) nõuab ID-kaardi tootjalt Gemaltolt seoses ID-kaardi turvaprobleemidega 20 miljonit eurot. Just PPA on Eestis see, kes ID-kaarte ettevõtjatelt lepingu alusel tellib ja kelle kontorites käis vigaste kaartide uuendamine ka väljaspool tavapäraseid tööaegu.

Peaminister Jüri Ratase lubaduse kohaselt on arendustööde tellimine ja ametnike ületundide arvestamine toimunud avatud eelarvega.

"Usaldus probleemiga tegelevate ametkondade suhtes on väga suur ja lahenduste kiire väljatöötamine maksumuse defitsiidi taha kindlasti ei jää," lausus valitsusjuht mullu 5. septembril, mil turvaprobleem avalikustati.

Sputnik Eesti varem teatas, et Rahvusvaheline teadlaste grupp informeeris Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), et nad avastasid turvariski, mis mõjutab Eestis pärast 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Eesti eksperdid tõdesid, et teoreetiline risk on olemas, kuid see puudutab vaid osa käibelolevaid ID-kaarte. Siiski on nende arv väga suur — 750 000 kaarti, mis on välja antud pärast 2014. aasta 16. oktoobrit.

Valitsus otsustas kabinetinõupidamisel, et peatab Eesti ID-kaartide sertifikaadid alates reede, 3. novembri hilisõhtust kell 24.

Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid>>

Juhtumi tuumaks oleva turvavea tõttu pole lahti muugitud ühtegi ID-kaarti.

Teema:
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
Tagid:
ID-kaart, turvaprobleem, RIA, Eesti

Peamised teemad